English
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹, ۰۵:۰۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مخبر کمیسیون انرژی مجلس خبر داد: طرح جامع انرژی در اولویت کار کمیسیون انرژی قرار گرفت

مخبر کمیسیون انرژی مجلس خبر داد: 
طرح جامع انرژی در اولویت کار کمیسیون انرژی قرار گرفت
با وجود این که زمان اجرای طرح جامع انرژی در کشور مشخص نشده اما این طرح در اولویت کاری کمیسیون انرژی مجلس قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از خبرگزاری موج ، سید علی ادیانی راد مخبر کمیسیون انرژی، با بیان این خبر گفت: تکمیل این طرح به لحاظ اهمیتی که دارد نیاز به تعامل و همکاری متقابل مجلس و دولت دارد.
وی ادامه داد: برای تدوین این طرح باید مولفه هایی مورد تاکید قرار گیرد که از آن جمله می توان به الگوی مصرف و تدوین راهبردها و راهکارهای مناسب برای استفاده بهینه از مجموعه حامل های انرژی اشاره کرد.
مخبر کمیسیون انرژی اضافه کرد: همچنین فرهنگ سازی در سطح جامعه برای استفاده بهینه و منطقی از انرژی در مصارف خانگی و بنگاه های اقتصادی از دیگر مواردی است که در این طرح به آن پرداخته خواهد شد.
ادیانی راد در خصوص توجه به واقعی کردن قیمت ها در این طرح گفت: این بحث نیز از نکات مهمی است که در طرح جامع انرژی به صورت ویژه مورد توجه قرار می گیرد.
وی افزود: نگاه حمایتی دولت برای پوشش دادن درآمدهای اقشار آسیب پذیر نیز در این طرح وجود دارد.
وی در خصوص مرحله ای که طرح جامع انرژی در آن قرار دارد اذعان داشت: این طرح در مرحله مقدماتی قرار دارد و در حال هماهنگی و تبادل تجربه و فراهم کردن پیش نیازهای آن هستیم.
مخبر کمیسیون انرژی مجلس در پاسخ به این سوال خبرنگار موج که آیا این طرح تداخلی با طرح تحول اقتصادی ندارد، گفت: وجوه اشتراکی میان این طرح و طرح تحول اقتصادی وجود دارد و اگر طرح جامع انرژی پیش از این در دست بود امروز ارزیابی و قضاوت هایی که از طرح تحول اقتصادی می شد دقیق تر و کارشناسانه تر بود.

خبرگزاری موج
۱۴ مهر ۱۳۸۷ ۰۹:۱۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.