English
پنج شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۹, ۰۵:۳۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

احداث آزمایشگاه تست فتوولتائیک برای جلوگیری از ورود تجهیزات بی کیفیت به بازار

احداث آزمایشگاه تست فتوولتائیک برای جلوگیری از ورود تجهیزات بی کیفیت به بازار
هم‌اکنون 3 دستگاه اصلی برای اجرای این آزمایشگاه خریداری شده است و بر اساس اولویت‌بندی‌های صورت گرفته طی 2 ماه آینده کار آزمایشگاه شروع خواهد شد.

مدیر پروژه تأسیس آزمایشگاه تست ماژول فتوولتائیک طرح توسعه فناوری‌های انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: هدف از راه‌اندازی این آزمایشگاه، جلوگیری از ورود ماژول‌ها و تجهیزات بی‌کیفت به بازار است.

صبا به‌ نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد خلج" مدیر پروژه تأسیس آزمایشگاه تست ماژول فتوولتائیک طرح توسعه فناوری‌های انرژی‌های تجدیدپذیر پژوهشگاه نیرو در خصوص مراحل اجرایی این پروژه گفت: فاز مطالعاتی این پروژه تقریباً از سال 89 – 90 در گروه انرژی‌های تجدیدپذیر شروع شد و در سال 92 این پروژه و چند پروژه دیگر به صورت مشترک آغاز شد و در حال حاضر نیز در دست اجرا است.
وی تاکید کرد: هم‌اکنون 3 دستگاه اصلی برای اجرای این آزمایشگاه خریداری شده است و بر اساس اولویت‌بندی‌های صورت گرفته طی 2 ماه آینده کار آزمایشگاه شروع خواهد شد.
خلج با اشاره به اینکه حدود 30 درصد از پنل‌های مورد نظر خریداری شده است، گفت: این دستگاه‌ها از شرکت‌های معتبر بین‌المللی تأمین شده است.
مدیر پروژه تأسیس آزمایشگاه تست ماژول فتوولتائیک در خصوص هدف اجرای این طرح گفت: بحثی که از اول مطرح بود بحث کنترل کیفیت پنل‌های فتوولتائیک بود که نیاز به آزمایشگاه داشت که بتوانیم این کار را انجام دهیم تا با اجرای این کار از لحاظ کیفیت هر ماژول بی کیفتی وارد بازار نشود؛ چرا که نصب ماژول‌های بی‌کیفیت دارای مشکلاتی است و ما را به لحاظ اقتصادی متضرر می‌کند.
وی افزود: دومین نکته مهم اینکه وقتی یک صنعتی مثل نیروگاه خورشیدی صنعتی نوپا است وقتی اعتبارش را از دست بدهد و مردم به آن بدبین می‌شوند؛ یعنی اینکه ما فقط صرفاً از دست دادن منبع مالی را نداریم بلکه سبب از دست دادن اعتبار و وجه این صنعت در پیش مردم خواهیم بود. سومین قضیه اینکه احداث آزمایشگاه می‌تواند به رشد استانداردها و تحقیقات در کشور کمک کند.
خلج خاطرنشان کرد: تاکنون حدود 2 و نیم میلیارد تومان هزینه برای اجرای آن صرف شده است.

کد خبر: 41578
۱۱ دی ۱۳۹۵ ۱۶:۴۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.