English
شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۷, ۰۲:۵۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

کلنگ نیروگاه روس‌ها در ایران امسال به زمین می‌خورد

کلنگ نیروگاه روس‌ها در ایران امسال به زمین می‌خورد
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کلنگ قرارداد ساخت ۱۴۰۰ مگاوات نیروگاه توسط روس‌ها در ایران نهایتا تا قبل از پایان سال جاری زده می‌شود.

صبا به نقل از ایسنا، محسن طرزطلب با بیان این‌که این قرارداد با شرکت مهندسی روسی تکنوپروم به امضاء رسیده است، اظهار کرد: تجهیزات ساخت این نیروگاه توسط بخش داخلی و خارجی تامین می‌شود.

وی ادامه داد: برخی از تجهیزات این نیروگاه قرار است توسط روس‌ها و برخی دیگر از کشورهای اروپایی ساخته شود، اما دلیل این مساله نبود دانش کافی در ایران نبوده است.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با بیان این‌که ساخت این نیروگاه نیازمند ماشین‌آلات گوناگونی است، تصریح کرد: اگر قرار باشد صفر تا ۱۰۰ این نیروگاه توسط بخش داخلی ساخته شود صرفه اقتصادی ندارد.

طرزطلب ارزش این قرارداد را ۱.۶ میلیارد دلار دانست و افزود: این نیروگاه بین میناب و بندر جاسک در استان هرمزگان در چهار واحد ۳۵۰ مگاواتی ساخته می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که اولین واحد این نیروگاه چه زمانی به بهره‌برداری می‌رسد، بیان کرد: زمانی که موافقت مالی امضاء شود ۴۴ ماه بعد از آن واحد اول این نیروگاه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

کد خبر: 95101710399
۱۷ دی ۱۳۹۵ ۱۷:۳۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.