English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۱۱:۲۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اجرای پروژه های صنعتی چندصدمیلیون دلاری در ونزوئلا

اجرای پروژه های صنعتی چندصدمیلیون دلاری در ونزوئلا
وزیر صنایع و معادن گفت: پروژه هایی زیادی دربخش های مختلف صنعتی به ارزش چند صد میلیون دلار توسط شرکت های ایرانی در کشور ونزوئلا به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از روابط عمومی وزارت صنایع و معادن، "علی اکبر محرابیان" در حاشیه دیدار وزیر خارجه ونزوئلا، با اشاره به آماده بودن چند پروژه اجرا شده توسط شرکت های ایرانی در ونزوئلا افزود: برنامه هایی در دست تدوین است که با حضور مسوولان ارشد دو کشور به بهره برداری می رسد.

محرابیان اظهارداشت: پروژه خانه سازی و طرح توسعه تولید تراکتور در ونزوئلا که هر دو توسط ایران اجرا شده است، آماده بهره برداری است که با هماهنگی مقام های دو کشور زمان بهره برداری از آن به زودی اعلام می شود.

وی در زمینه مذاکرات امروز با وزیر امور خارجه ونزوئلا گفت: دردیدار با "نیکلاس مادورو" وضعیت طرح های در حال اجرا توسط شرکت های ایران در ونزوئلا همچنین نحوه اجرایی کردن 17 سند همکاری که در اجلاس پنجم کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور امضا شده بود، مورد بررسی قرار گرفت.

محرابیان گفت: در اجلاس پنجم کمیسیون مشترک پروژه های بسیار خوبی تعریف و طی آن 17 سند همکاری بین دو کشور امضا شد و موضوع اصلی جلسه امروز مرور اسناد همکاری و رفع مشکلات پیش روی اجرای این اسناد همکاری بود.

وزیر صنایع و معادن در ادامه افزود:در این نشست همچنین مقرر شد کمیته ای مشترک با هدف رفع برخی از مشکلات موجود در راه پیشرفت سریع پروژه ها تشکیل شود.

وزیر خارجه ونزوئلا نیز با ابراز رضایت از نتایج این جلسه گفت: در این نشست پروژه های مختلف ایران در ونزوئلا مرور و آخرین نتایج و پیشرفت های این پروژه ها مورد بررسی قرار گرفت.

"نیکلاس مادرو" تصریح کرد: روند اجرای این پروژه ها از نظر ما کاملا رضایت بخش است و می توان گفت الگوی روابط ایران و ونزوئلا هم اکنون یکی از بهترین نمونه ها برای همکاری های کشورهای جهان سوم و کشورهای جنوب جنوب است.

وی در زمینه تامین مالی پروژه ها از سوی طرف ونزئلایی تاکید کرد: تامین مالی پروژه ها از طریق صندوق سرمایه گذاری که توسط آقای چاوز پیشنهاد شده، کاملا تضمین شده است.

وزیر خارجه ونزوئلا در پایان گفت: هم اکنون کارخانه تولید تراکتور، خودرو،‌ دوچرخه و سیمان در ونزوئلا در مرحله نهایی شدن قرار دارد و در آینده نزدیک توسط مسئولان دو کشور رسما مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

روابط عمومی وزارت صنایع و معادن
۱۶ مهر ۱۳۸۷ ۰۹:۰۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.