English
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹, ۲۲:۰۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

هرگز تابعیتی به‌جز جمهوری اسلامی ایران قبول نکردم

هرگز تابعیتی به‌جز جمهوری اسلامی ایران قبول نکردم
رضا اردکانیان، معاون اسبق وزیر نیرو و مدیر ایرانی سازمان ملل در برنامه جهانی آب می‌گوید باوجود سال‌ها حضور در خارج از ایران، هرگز تابعیتی به جز جمهوری اسلامی ایران قبول نکرده‌ام.


صبا به نقل از ایسنا، درحالی که با راه پیدا نکردن حبیب‌الله بیطرف به وزارت نیرو، گزینه های وزارت نیرو در دولت دوازدهم همچنان مورد گمانه زنی رسانه‌ها قرار دارند، رضا اردکانیان از مدیران ارشد بخش آب کشور در دولت اصلاحات که در سال‌های گذشته مشغول فعالیت در برنامه آب سازمان ملل بوده است نیز همواره از گزینه‌های تصدی این سمت بوده است.

اردکانیان که گفته می‌شد در آغاز فعالیت دولت یازدهم نیز از گزینه‌های جدی وزارت نیرو بود، با آغاز گمانه زنی‌ها برای وزارت نیرو در دولت دوازدهم نیز در کنار حبیب‌الله بیطرف، غلامرضا منوچهری و چند مدیر ارشد دیگر از گزینه‌های این پست بود که در نهایت بیطرف به عنوان گزینه اصلی به مجلس معرفی شد.

چه در دوره اول گمانه زنی‌ها برای انتخاب وزیر نیرو و چه پس از عدم توفیق بیطرف در کسب رای اعتماد که نام اردکانیان مطرح شد، در فضای مجازی این شایعه مطرح بود که این مدیر ارشد دولتی که سالهای زیادی را خارج  از ایران سپری کرده است، تابعیت دوگانه دارد، موضوعی که اردکانیان در گفت‌وگو با ایسنا صراحتا رد می‌کند.

اردکانیان در این خصوص تصریح کرد: "نه در طول هفت سال ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مدیریت منابع آب در کشور مهاجرپذیر کانادا و نه در طول 10 سال همکاری با UN_Water  و دانشگاه سازمان ملل متحد در کشور آلمان و نه قبل و بعد از آن، هیچ گاه تابعیت کشور دیگری را نپذیرفته و تا پایان عمر مفتخر به حفظ صرفا تابعیت جمهوری اسلامی ایران خواهم ماند."

اردکانیان دارای مدرک دکتری مدیریت منابع آب از دانشگاه مک مستر (کانادا) بوده و در دولت اصلاحات معاون وزیر نیرو در بخش آب بوده است.

کد خبر: 96060401816
۴ شهریور ۱۳۹۶ ۱۴:۲۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.