English
شنبه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۹, ۲۲:۲۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تا پایان تابستان با سرپرست!

تا پایان تابستان با سرپرست!
باوجود حیاتی بودن نقش وزارت نیرو در تامین آب و برق و قرار گرفتن در حساس‌ترین زمان سال برای انجام این وظیفه، تاکنون برای این وزارتخانه وزیری تعیین نشده و این ساختمان شیشه‌ای روزگار خود را بدون وزیر سپری می‌کند و آن‌طور که رییس‌جمهور اعلام کرده قرار شده که تا مهرماه نیز وضعیت این وزارت‌خانه به همین روال باشد.


صبا به نقل از ایسنا، وزارت نیرو در کنار وزارت علوم تنها وزارتخانه‌هایی بودند که در نخستین جلسه هیات دولت دوازهم زیر نظر سرپرست اداره می شدند. رییس جمهوری در همان روز که بیطرف از جلب اعتماد نمایندگان ملت بازماند، حکم سرپرستی وزارتخانه را برای قائم مقام این وزارتخانه صادر کرد تا ستار محمودی به طور موقت هدایت این وزارتخانه کلیدی را بر عهده بگیرد و این گمانه زنی مطرح شود که انتخاب گزینه بعدی برای تصدی پست وزیر نیرو به این زودی‌ها نخواهد بود.

اولین فایده‌ای که این تصمیم برای مجموعه دولت داشت این بود که وزارت نیرو فعلا بدون ورود فرد جدیدی از بیرون و بدون ایجاد تغییرات اساسی در ساختار مدیریتی، روزهای پایانی تابستان ۱۳۹۶ را در آرامش سپری خواهد کرد؛ آن هم در شرایطی که با وجود آن‌که گرم‌ترین روزهای سال پشت سر گذاشته شده، وضعیت تامین آب کشور همچنان نگران کننده است و سایه خاموشی نیز بر سر کشور برقرار است و وزارت نیرو همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد.

از سوی دیگر هر سال از اوایل شهریور ماه برنامه‌ریزی برای گذر از تابستان سال آینده صورت می‌گیرد اما امسال نبود وزیر در وزارتخانه و وضعیت معلق مدیریت‌های ارشد این وزارتخانه موجب شده که برخی از برنامه ها با تاخیر روبرو شود که این مساله برای این وزارتخانه امری خطرناک است.  

چندی پیش نیز رییس جمهور صراحتا اعلام کرد که که در هفته اول مهرماه دو وزیر نیرو و علوم نیز به مجلس معرفی خواهد شد و قرار شده که تا آن زمان وزارت نیرو با سرپرستی قائم مقام دولت یازدهم اداره شود

کد خبر: 96061005650
۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۱۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.