English
چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۰۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نصب نسل جدید ترانسفورماتور کم‌صدای ساخت داخل در پست فوق توزیع گیلان

نصب نسل جدید ترانسفورماتور کم‌صدای ساخت داخل در پست فوق توزیع گیلان
نخستین نسل ترانسفورماتورهای کم صدای ساخت داخل در پست 63.20 کیلوولت توحید گلسار نصب شد.

صبا به‌ نقل از ایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس «عظیم بلبل آبادی» مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان در خصوص این موفقیت و نوآوری گفت: برای کنترل سطح صدا در حد مجاز یا کاهش سطح صدا و جلوگیری از آلودگی صوتی به خصوص در مناطق مسکونی و جهت رفاه حال مشترکین در پست‌های انتقال و فوق توزیع، شرکت برق منطقه‌ای گیلان ایده استفاده از ترانسفورماتورهای کم صدا را در دستور کار خود قرار داد و به سفارش برق منطقه ای گیلان اولین ترانسفورماتورهای کم صدا توسط گروه کارخانجات ایران ترانسفو ساخته شد و موفق شدیم این ترانسفورماتورها را در پست 63.20 کیلوولت توحید گلسار نصب کنیم.
مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان خلاقیت در راستای ساخت تکنولوژی ترانسفورماتورهای کم صدای بومی را از موفقیت‌های بزرگ برق گیلان عنوان کرد و گفت: استفاده از این تکنولوژی بومی که از جمله راهکارهای برق گیلان بوده هم اکنون در سطح برق‌های منطقه ای دیگر مناطق کشور خواهان و کاربرد فراوانی دارد و برای کنترل سطح صدا در حد مجاز یا کاهش سطح صدا از برق گیلان الگو برداری می‌شود و این امر نشانگر تعالی و موفقیت شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان است.
وی افزود: پست 63.20 کیلوولت توحید گلسار شرکت برق منطقه ای گیلان که در آن از دو دستگاه ترانس 40MVA کم صدا استفاده شده با هدف تقویت و پایداری و تعدیل بار شبکه فوق توزیع و توزیع شمال شهر رشت، در منطقه گلسار رشت احداث شده و تا پایان سال جاری برقدار خواهد شد.
مدیر عامل شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان با بیان اینکه اعتبار این پروژه بالغ بر 240 میلیارد ریال بوده، در خصوص مشخصات فنی پروژه گفت: این پست با ظرفیت 40*2 مگاولت آمپر دارای دو فیدر خط 63 کیلوولت، دو فیدر ترانس 63 کیلوولت، دو فیدر ورودی ترانس 20 کیلوولت و 12 فیدر خروجی 20 کیلوولت و 4 فیدر خازنی بوده که سیستم عایقی آن از نوع GIS است. پستهای GIS به دلیل ماهیت وجودی (کمپکت بودن) به زمین کمتری برای احداث نیاز دارد.
گفتنی است که به منظور تقویت و پایداری شبکه فوق توزیع کلان شهر رشت و باتوجه به کمبود زمین در محدوده شهری، احداث این پست با عایق گازی و سیستم کنترلی توزیع شده DCS) ) در دستور کار شرکت برق منطقه ای گیلان قرار گرفت.
شایان ذکر است که پیشرفت فیزیکی کل این پروژه 84.4 درصد بوده و مشاور پروژه، شرکت قدس نیرو و پیمانکار آن شرکت صفانیکو است.
کد خبر: 52383
۱۲ مهر ۱۳۹۶ ۲۰:۴۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.