English
یکشنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹, ۱۵:۰۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

استفاده از 18 درصد نیروگاه های کشور مقرون به صرفه نیست

استفاده از 18 درصد نیروگاه های کشور مقرون به صرفه نیست
معاون کنترل راهبردی مپنا( مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران) با بیان اینکه ما با معضل کهولت سن نیروگاه ها مواجه ایم، گفت:حدود 18 درصد نیروگاه های ما بالای 30 سال سن دارند که استفاده از آنها مقرون به صرفه نیست.

صبا به نقل از ایرنا، «علیرضا یزدی زاده» امروز (سه شنبه) در هفتمین همایش کاربران واحدهای گازی و سیکل ترکیبی V94.2 با بیان اینکه 11 هزار و 500 مگاوات از واحدهای نیروگاهی به سرویس مداوم نیاز دارند، افزود: حدود 20 درصد از ظرفیت اسمی نیروگاه ها در زمان اوج مصرف قابل استفاده نیست که از طریق تعمیرات این ظرفیت، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی نقص نیروگاهی را از دلایل ناتوانی تولید در زمان اوج مصرف دانست و افزود: مپنا در آینده در زمینه خدمات نیروگاهی مبتنی بر آی. سی. تی فعالیت خواهد کرد.
یزدی زاده با بیان اینکه جزو سه شرکت توربین ساز برتر دنیا قرار داریم، افزود: توربین های کلاس E از جذابیت زیادی در دنیا برخوردارند زیرا مزیت های بیشتری نسبت به سایر توربین ها دارند.
وی به ذکر مشکلات صنعت ساخت توربین های نیروگاهی پرداخت و گفت: شرکت ها از طریق ادغام با یکدیگر تلاش کرده اند از ورشکستگی جلوگیری کنند.
یزدی زاده با اشاره به لزوم توجه به خدمات پس از فروش و تعمیرات در بخش توربین ها گفت: دستگاه های مسئول برای واردات خودرو، ارایه خدمات پس از فروش را خواستار می شوند اما در بخش نیروگاهی که با تولید برق ارتباط دارد به خدمات تکمیلی و تعمیرات توجهی نمی شود.
وی تاکید کرد: ارایه خدمات مستمر و تعمیرات نقش مهمی را در صنعت برق ایفا می کند.
معاون کنترل راهبردی مپنا با بیان اینکه بی توجهی به موضوع ارایه خدمات، در صنعت برق چالش زا خواهد بود ، افزود: رعایت نکردن این موضوع باعث افرایش هزینه ها خواهد شد.
هفتمین همایش کاربران واحدهای گازی و سیکل ترکیبی V94.2 با هدف بررسی آخرین تحولات صنعت نیروگاهی کشور امروز آغاز بکار کرد.
این همایش 2 روزه با حضور مدیران و کارشناسان صنفت برق در سالن همایش های باغ موزه دفاع مقدس برگزار می شود.

کد خبر: 82768778
۲۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۵۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.