English
شنبه، ۵ مهر ۱۳۹۹, ۱۴:۲۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

درحاشیه نشست شورای هماهنگی صنعت آب و برق کشور انجام شد: رونمایی از آغاز فعالیت قطب های تخصصی تحقیقات در شرکت های توزیع برق در کرمان

درحاشیه نشست شورای هماهنگی صنعت آب و برق کشور انجام شد: رونمایی از آغاز فعالیت قطب های تخصصی تحقیقات در شرکت های توزیع برق در کرمان
در راستای مدیریت متمرکز جهت راهبری پروژه‌های کلان و ملی صنعت برق کشور و همچنینتمرکز بر قابلیت‌های محلی و استفاده حداکثری از منابع و امکانات موجود در هر استان، قطب‌های تخصصی تحقیقات در شرکت‌های توزیع برق کشور تشکیل خواهد شد.


صبا به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه نیرو؛ همزمان با برگزاری جلسه شو
رای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق در استان کرمان، با حضور وزیر نیرو، مدیران صنعت آب و برق، اساتید دانشگاهی و رئیس پژوهشگاه نیرو، نخستین نمایندگی  قطب تخصصی تحقیقات  پژوهشگاه نیرو به صورت پایلوت در کرمان راه اندازی شد.

براساس این گزارش، قطب های تخصصی تحقیقات با هدف مدیریت بهتر در این حوزه و راهبری پروژه‌های کلان با تمرکز بر قابلیت‌های محلی و استفاده حداکثری از منابع و امکانات موجود ایجاد خواهند شد. قطب‌ها می توانند در داخل مجموعه پژوهشگاه مستقر شوند و یا با حمایت و پشتیبانی شرکت‌های توزیع و اختصاص بخشی از بودجه تحقیقات به راه‌اندازی این قطب ها، در مجاورت شرکت‌ها ایجاد شوند. استقرار این قطب‌ها هیچ تفاوتی در خصوص مسائل علمی و ساختاری ندارد و صرفا یک محل جغرافیایی است.

باتوجه به اهمیت این موضوع و تاثیری که می تواند در امر مدیریت پژوهش داشته باشد، شکل گیری مناسب این قطب‌ها می تواند منجر به ا نجام تخصصی، موثر، منسجم و هدایت شده تحقیقات از یک مسیر شود و از موازی کاری، دوباره کاری در حوزه پژوهش پرهیز و تلاش شود تحقیقات انجام شده برای یک شرکت در سایر شرکت‌های مشابه نیز استفاده شود.

گفتنی است این امر ضمن تشویق محققان و دانشگاهیان بومی در ترویج پروژه‌های تحقیقاتی و به ثمر نشستن آنها، به توسعه ارتباط دانشگاه‌های هر استان با صنعت برق کمک زیادی خواهد کرد.

 

 

کد اختصاصی -130182
۲۱ دی ۱۳۹۶ ۱۲:۴۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.