English
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹, ۰۱:۵۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اجرای قانون برخورد با استفاده‌کنندگان غیرمجاز آب و برق

اجرای قانون برخورد با استفاده‌کنندگان غیرمجاز آب و برق
معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس وزیر نیرو در گردهمایی مدیران ارشد صنعت برق گفت: قانون نحوه برخورد با متخلفان استفاده غیر مجاز از صنعت آب و برق از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار است و می‌تواند در راستای مدیریت مصرف و کاهش میزان آن نقش بسیار قابل تأملی داشته باشد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا انجم‌شعاع» معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس وزیر نیرو در همایش مدیران ارشد صنعت برق که امروز (سه شنبه) در پژوهشگاه نیرو برگزار شد با اشاره به تصویب قانون برخورد با استفاده کنندگان غیرمجاز آب و برق، اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از موارد مورد مناقشه وزارت نیرو در سال‌های گذشته همواره چگونگی و نحوه برخورد با متخلفان استفاده غیر مجاز از صنعت آب و برق بود، سال گذشته موارد قابل ذکر برای تهیه این لایحه از سوی مدیران صنعت آب و برق در سراسر کشور احصا شد و در نهایت یک سال پیش با پیگیری‌های معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مورد تصویب قرار گرفت.
وی افزود: این قانون از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار است و می‌تواند در راستای مدیریت مصرف و کاهش میزان آن نقش بسیار قابل تأملی داشته باشد.
انجم‌شعاع تصریح کرد: توصیه می‌شود برای اجرای درست این قانون با زیرمجموعه‌های معاونت پیشگیری و بیت المال قوه قضاییه در استان‌های کشور هماهنگی صورت پذیرد تا مشکلی پیش نیاید.
وی تصریح کرد: از همکاران صنعت برق و مدیران ارشد این صنعت در سطح استان‌ها انتظار داریم کلیه اسناد مالکیت اراضی و جانمایی و ثبت اراضی در سامانه کاداستر را در دستور کار قرار دهند تا مبادا حین انجام کار و خدمت رسانی به مردم وارد مناقشات بیهوده با سایر سازمان‌ها شوند.
معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس وزیر نیرو گفت: در وزارت نیرو کارگروهی تحت عنوان «کارگروه تخصصی حفظ حقوق بیت المال» تشکیل شده که این امر می‌تواند باعث تعمیق و افزایش رابطه ما با قوه قضاییه و رفع موانع موجود در این زمینه شود.
وی اضافه کرد: همکاران باید توجه داشته باشند که به صورت مستمر نمایندگان حوزه‌های خود را در جریان پیشرفت پروژه‌های موجود در صنعت برق قرار دهند و ارتباط تنگاتنگی با نمایندگان ملت داشته باشند.
معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس وزیر نیرو در پایان با اشاره به دو قانون بسیار خوبی که از سال 92 به بعد مورد تصویب قرار گرفته، گفت: قانون حمایت از صنعت برق و تصویب اساسنامه سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی ایران (ساتبا) از جمله قوانین بسیار خوبی است که از زمان دولت یازدهم در صنعت برق تصویب شده و از ظرفیت‌های بسیار خوبی در اعتلای صنعت برق کشور برخوردار است.
همایش مدیران ارشد برق امروز با حضور مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت‌های برق سراسر کشور در پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

کد خبر: 54892
۴ بهمن ۱۳۹۶ ۰۰:۳۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.