English
چهارشنبه، ۲ آبان ۱۳۹۷, ۰۸:۲۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ایران به افغانستان و پاکستان برق صادر می کند

ایران به افغانستان و پاکستان برق صادر می کند
رسانه های چین امروز گزارش کردند که ایران درصدد است تا از ظرفیت های بالای خود برای صادرات برق به افغانستان و پاکستان به عنوان دو همسایه خود بهره بگیرد.

صبا به نقل از ایرنا چاینا ارگ و شینهوا از رسانه های مهم گروهی چین آورده اند این دو کشور بخصوص به نیرو نیاز دارند و مباحثات و رایزنی های مشروحی میان آنها و ایران در زمینه صادرات برق صورت گرفته است.
رسانه های چین از ایران به عنوان کشوری یاد کرده اند که در حال تبدیل شدن به مرکز و پایانه تامین نیرو در کل منطقه است و افزوده اند که تهران توان بالقوه بالایی برای تحقق این هدف دارد.
در این گزارش ها آمده است ایران اکنون به عراق یکهزار و 400 مگاوات برق صادر می کند و در حال گفت و گو با افغانستان و پاکستان برای مرتبط ساختن آنها با سامانه انتقال نیرو در ایران است.
شینهوا می نویسد مقام های وزارت نیرو در ایران مدتی قبل گفتند که این کشور در حال افزایش صادرات برق به کشورهای منطقه است و در این میان به همسایگان خود اولویت می دهد.
بر اساس این گزارش ، ایران در حال افزایش تبادلات در زمینه نیرو با کشورهای منطقه خلیج فارس، روسیه و تاجیکستان و برخی از کشورهای آسیای مرکزی است و از طریق ترکیه می تواند این تبادلات و انتقال نیرو را با کشورهای اروپایی نیز برقرار کند.

کد خبر: 82882090
۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ۰۰:۰۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.