English
شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۷, ۰۶:۴۰
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آب شرب جیره‌بندی نمی‌شود

آب شرب جیره‌بندی نمی‌شود
عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: با انتقال آب همراه با آب شیرین‌کن‌ها از دریاهای آزاد و حفر چاه‌های ژرف‌ می‌توان از جیره‌بندی آب شرب جلوگیری کرد.

صبا به نقل از باشگاه خبرنگاران، حسین‌علی حاجی‌دلیگانی‌ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درباره کمبود آب شرب و احتمال جیره‌بندی آن، اظهار کرد: اگر مدیران همت کنند جیره‌بندی آب شرب اتفاق نمی‌افتد. این وظیفه دولت است که آب مورد نیاز مردم را تأمین کند البته امکان تأمین آب شرب وجود دارد.

وی تأکید کرد: یکی از راه‌های تأمین آب شرب انتقال آب همراه با آب شیرین‌کن‌ها از دریاهای آزاد به ویژه‌ خلیج فارس و حفر چاه‌های ژرف است که ظرف مدت 2 تا 3 ماه می‌توان آنها را به نتیجه رساند.

حاجی‌ دلیگانی تصریح کرد: استفاده از روش‌هایی که برخی از گروه‌ها در زمینه باروری‌ ابرها انجام می‌دهند، می‌تواند یکی از راهکارهای تأمین آب مورد نیاز مردم باشد؛ این موارد می‌تواند حتی در فوریت پاسخگوی‌ تأمین نیاز آب باشد.

وی تأکید کرد: اگر مسئولان کشور همت، تلاش و برنامه‌ریزی کنند آب شرب جیره‌بندی نمی‌شود.

حاجی‌ دلیگانی با بیان اینکه باید نگاه به آب و موضوع آن یک نگاه ملی باشد و از دیدگاه بخشی، حوزه‌ای، استانی، شهری و روستایی نسبت به آب خودداری کنیم، گفت: آب یک مسئله ملی است و حق بهره‌برداری از آب و نوشیدن آن موضوعی است که باید تحت هر شرایطی عملیاتی شود.

کد خبر: 6524330
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۵:۵۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.