English
شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۷, ۰۶:۲۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ایران و بلژیک در زمینه تولید توربین های گازی همکاری می کنند

ایران و بلژیک در زمینه تولید توربین های گازی همکاری می کنند
راهکارهای تداوم همکاری برای ساخت توربین‌های گازی کلاس F و H و ظرفیت‌های بالاتر روز پنجشنبه در مراسمی که با حضور مدیران ارشد، کارفرمایان، سرمایه گذاران، مشاورین و پیمانکاران دو شرکت مپنا بویلر ایران مستقر در ساوجبلاغ و cmi بلژیک برگزار شد، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


صبا به نقل از ایرنا، نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا، گفت: این مراسم در ادامه انعقاد قرارداد انتقال تکنولوژی و لیسانس محصولات جدید بویلر ترتیب داده شده و مقامات و مدیران ارشد سازمان‌های فعال کارفرمایی، اجرایی و سرمایه‌گذار در حوزه‌های مختلف انرژی شامل صنایع نیروگاهی، نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع معدنی حضور دارند و به تبادل نظر می پردازند.
عبدالمجید رجبی گفت: این قرارداد، شرکت مپنا بویلر را قادر نموده تا با بهره‌گیری از دانش فنی و تجربیات گرانبهای خود و آخرین فناوری‌های روز دنیا که از شرکت CMI دریافت می کنند، مدرن‌ترین بویلرهای بازیافت حرارت را در رنج وسیعی از ظرفیت‌های تولیدی و مدل‌های عملکردی در داخل کشور طراحی و تولید کنند که از آن جمله می‌توان به بویلرهای بازیافت حرارتی در پائین دست توربین‌های گاز رده F و Hو بالاتر اشاره کرد.
رجبی گفت: این بویلرها قادر خواهند بود که کلیه الزامات پلنت‌های تولید بخار را مطابق با استانداردهای روز دنیا برآورده نمایند.
وی افزود: این همایش فرصتی است در راستای تبادل نظر بین مدیران ارشد سازمان های فعال (کارفرما، سرمایه گذار، مشاور و پیمانکار) با مدیران ارشد شرکت CMI (دارنده رتبه 1 جهانی در بازار بویلر های بازیافت) در حوزه انرژی که در آن موضوعات متنوعی از جملــه آخرین فناوری های بویلــر های بازیافت کلاس اف و اچ، مطرح شد.
رجبی افزود: بر اساس مفاد این قرارداد، شرکت بلژیکی CMI، دانش فنی و لیسانس بویلرهای بازیافت حرارتی در پائین‌دست توربین‌های گازی کلاس Fو H و ظرفیت‌های بالاتر را به مدت 10 سال در اختیار شرکت مهندسی و ساخت بویلر و تجهیزات مپنا قرار می‌دهد. این قرارداد در صورت توافق طرفین تا پنج سال دیگر نیز تمدید می‌شود.
مدیرعامل cmi بلژیک گفت: شرکت CMI که به تازگی دویستمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفته دارای رتبه دوم در بازار بویلرهای بازیافت نیروگاهی در دنیا بوده و تا کنون بیش از 700 بویلر بازیافت را در سراسر جهان در پیوند با کلیه سازندگان اصلی توربین از جمله GE، زیمنس، میتسوبیشی، هیتاچی، آنسالدو و ... طراحی و تولید کرده است.
ژان میشل جرارد افزود: در ایران ظرفیت بسیار بالایی برای احداث سیکل های ترکیبی با راندمان حدود 58 درصد وجود دارد که با استفاده از کلاس های f محقق خواهد شد.
وی گفت: بهترین توافق انتقال تکنولوژی در خصوص طراحی و اجراست که مپنا به خوبی به این تکنولوزی رسیده است.
وی گفت: در یکی از پروژه‌های مشترک این شرکت با یکی از شرکت های فوق در نیروگاهی در کشور فرانسه در سال 2017، موفق به ثبت بالاترین رکورد راندمان نیروگاه‌های سیکل ترکیبی در جهان شده است.

کد خبر: 82911556
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۳:۲۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.