English
شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۷, ۰۵:۳۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

کشاورزان بیشتر از قدرت خریداری شده برق مصرف می‌کنند

کشاورزان بیشتر از قدرت خریداری شده برق مصرف می‌کنند
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران با اشاره به اینکه کشاورزان به دلیل پایین رفتن عمق آب در چاه‌ها برق خود را بیش از دیماند (قدرت خریداری شده) مصرف می‌کنند، گفت: عدم همراهی مشترکان برق در فصل تابستان به مشکل خواهیم خورد.

صبا به نقل از خبرگزاری فارس، حاجی رضا تیموری با اشاره به وجود کسری 5 هزار مگاواتی برق در کشور گفت: مطمئناً با این وضعیت کسری 5 هزار مگاوات مشترکان بخش صنعت، کشاورزان، تجاری و خانگی اگر مدیریت مصرف را جدی نگیرند و همراهی نکنند، با چالش جدی مواجه خواهیم شد.

وی افزود: از سال گذشته 2 هزار مگاوات نیروگاه وارد مدار بهره‌برداری شده، بنابراین اگر این مابهالتفاوت را مشترکان برق در زمان اوج مصرف به نوعی با مدیریت مصرف جبران نکنند، به مشکل خواهیم خورد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران با تاکید بر اینکه احداث نیروگاه تنها برای جواب‌گویی به پیک مصرف برق در تابستان از لحاظ اقتصادی مناسب نیست، گفت: مدیریت مصرف در فصل تابستان و اوج مصرف برق به مراتب از لحاظ اقتصادی به نفع کشور خواهد بود، چرا که ساخت نیروگاه برای جواب‌گویی به 200 ساعت مصرف توجیه اقتصادی ندارد.

تیموری در پاسخ به این سوال که کدام مشترکان این روزها پرمصرف‌ترین هستند، خاطرنشان کرد: افت عمق چاه‌های آب باعث شده تا کشاورزان بیش از دیماند (قدرت خریداری شده) استفاده کنند، بنابراین برای اینکه به آب برسند، مجبور می‌شوند از پمپ آب با قدرت بیشتری استفاده کنند.

وی در پاسخ به این سوال که از سوی توانیر برای مشترکان تهران چه سهمیه‌ای برای کاهش و مدیریت مصرف ابلاغ شده است، گفت: سهمیه در نظر گرفته شده برای استان تهران 240 مگاوات است، بنابراین برای رسیدن به این برنامه علاوه بر مدیریت مصرف برق توسط مشترکان خانگی باید صنایع و کشاورزان نیز در مصرف برق با ملاحظه بیشتری عمل کنند.

کد خبر: 13970225000459
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۲:۴۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.