English
چهارشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۷, ۰۰:۴۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سازمان ها مصرف برق خود را چهار درصد کاهش دادند

سازمان ها مصرف برق خود را چهار درصد کاهش دادند
هیات دولت سال گذشته دستگاه های اجرایی را ملزم به کاهش 10 درصدی مصرف برق کرد اما به گفته معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر، برق مصرفی در این نهادها به طور میانگین چهار درصد کاهش یافته است.


صبا به نقل از ایرنا، در مصوبه سال گذشته هیات وزیران، ادارات دولتی، بانک ها، شهرداری ها و نهادهای عمومی غیردولتی موظف شده بودند در فصل تابستان به گونه ای مصرف انرژی برق خود را مدیریت کنند که مصرف آنها نسبت به مدت مشابه در سال قبل از آن، حداقل 10 درصد کاهش یابد.
در این ارتباط، «علیرضا احمدی یزدی» معاون دفتر مدیریت مصرف توانیر روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در زمان اوج مصرف پارسال، برخی دستگاه ها مصرف خود را تا 15 درصد نیز کاهش دادند اما مدیریت مصرف بیشتر اداره ها کمتر از 10 درصد بود.
وی ادامه داد: برخی از دستگاه ها نه تنها مصرف برق خود را نسبت به سال قبل از آن کاهش ندادند، بلکه رشد مثبت هم داشتند؛ توجیه آنها این بوده که تجهیزات جدیدی خریداری کرده اند و مصرف برق افزایش یافته است.
احمدی یزدی افزود: از آنجا که ادارات دولتی، بانک ها، شهرداری ها و نهادهای عمومی غیر دولتی، هزینه انرژی را به اصطلاح از جیب خود پرداخت نمی کنند، تلاشی برای مدیریت مصرف ندارند.
وی ادامه داد: به اعتقاد من، زمانی که در مصرف انرژی یک سازمان صرفه جویی می شود، کل کارکنان آن سازمان باید از آن صرفه جویی منتفع شوند که این رویکرد کارکنان را به صرفه جویی بیشتر تشویق می کند.
هیات دولت، سال گذشته در کنار الزام ادارات دولتی، بانک ها، شهرداری ها و نهادهای عمومی غیردولتی به کاهش مصرف برق، تغییر در ساعت های کار را نیز پیگیری کرد و به استانداران استان هایی که شهرهای زیر مجموعه آنها، دمای بالاتر از 45 درجه دارند، این اختیار را داد که ساعت های کار فعالیت دستگاه های اجرایی در استان های خود را تغییر دهند.
معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر در این زمینه گفت: بحث تغییر ساعت کار ادارات در 11 استان اجرا شد و سازمان ها به جای ساعت هفت و نیم صبح، کار خود را از ساعت شش و نیم صبح شروع کردند و در مقابل، یک ساعت زودتر سازمان را تعطیل کردند.
احمدی یزدی اظهار داشت: برنامه تغییر ساعت کار ادارات، مصرف برق را در زمان اوج مصرف پارسال، 350 مگاوات کاهش داد.

کد خبر: 82920871
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۳۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.