English
سه شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۷, ۲۳:۳۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

کاهش یک درصدی سود تسهیلات در صورت استفاده از انرژی‌های پاک

کاهش یک درصدی سود تسهیلات در صورت استفاده از انرژی‌های پاک
عشایری گفت: در بازآفرینی شهری توسعه‌گرانی که­ از انرژی‌های پاک استفاده کنند از کاهش یک درصدی سود تسهیلات بهره‌مند می‌شوند.

صبا به نقل از باشگاه خبرنگاران، هوشنگ عشایری معاون وزیر راه و شهرسازی در چهل و سومین جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار گفت: طبق بند (الف) ماده ۵۹ قانون برنامه ششم توسعه، برنامه ملی بازآفرینی شهری برای نوسازی سالانه ۲۷۰ محله هدف از جانب وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های درگیر مانند شهرداری‌ها و وزارت کشور تدوین و در ستادهای ملی بازآفرینی شهری پایدار بحث و بررسی شد.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری سی و نهمین جلسه ستاد ملی که با حضور رئیس جمهور تشکیل شد، بیان کرد: برنامه ملی بازآفرینی در این نشست تصویب و از جانب رئیس جمهور به تمام دستگاه‌های عضو ستاد ابلاغ شد.

معاون وزیر راه­ و شهرسازی تأکید کرد: در این جلسه پنج درخواست از سوی وزیر راه و شهرسازی از رئیس جمهور مطرح و مقرر شد این درخواست ها در کارگروه ویژه پیگیری تحقق طرح امید برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار پیگیری شود.

­عشایری افزود:­ تصویب دستورالعمل حمایت از توسعه گران، کاهش سود تسهیلات مسکن یکم در بافت‌های فرسوده از ۸ به ۶ درصد، اجرای ماده (۶) قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، حذف هزینه‌های غیرساختمانی و سمت دهی منابع مالی دستگاه‌های عضو ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار به محدوده‌ها و محلات هدف برنامه از جمله این ۵ درخواست به شمار می‌رود.

وی در ادامه همچنین از تصویب آئین نامه ۲۱ بندی تحت عنوان آیین نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار در جلسه هیئت وزیران خبر داد و گفت: متن نهایی تصویب نامه تنظیم شده شامل ۲۱ بند بوده و دارای سه بخش کلی است که طرح های بازآفرینی شهری پایدار در محدوده اراضی دارای مالکیت خصوصی، طرح های بازآفرینی شهری پایدار با استفاده از اراضی دولتی و سایر مشوق ها جهت تسهیل در فرآیند­ بازآفرینی شهری پایدار از جمله آن به شمار می‌رود.

کد خبر: 6552299
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۲۰:۱۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.