English
چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹, ۰۳:۲۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دیدار سفیر هند با رییس اتاق ایران

دیدار سفیر هند با رییس اتاق ایران
سفیر هند در دیدار با رییس اتاق ایران ضمن بررسی راه های گسترش روابط تجاری میان دو کشور درباره برنامه های آتی هیات اعزامی اقتصادی و بازرگانی هند به ایران بحث و تبادل نظر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از روابط عمومی اتاق ایران، «دکتر محمد نهاوندیان» رییس اتاق ایران در این دیدار با اشاره به تحولات اقتصاد جهانی گفت: آنچه که در بازار مالی جهانی اتفاق می افتد بر روی تمام کشورها اثر می گذارد و این مهم است که کشورهای جنوب بتوانند تجزیه و تحلیل درستی از وقایع اقتصادی داشته باشند، زیرا اعتماد زیاد به سیستم می تواند اثر بدی بر روی ما داشته باشد.
وی افزود: ایران و هند تمایل دارند که روابط اقتصادی خود را گسترش دهند، اما سیستم مالی جهانی موانعی را ایجاد کرده است، بنابراین باید راه های مستقیم تری برای رفع این مشکلات پیدا کنیم. باید بانک های هندی در ایران شعبه هایی ایجاد کنند و همین طور شعبه های بانک های ایرانی در هند افتتاح شوند و اتاق بازرگانی می تواند با بانک مرکزی ایران در این باره وارد مذاکره شود.
دکتر نهاوندیان با تاکید بر ایجاد خطوط کشتیرانی بین ایران و هند یادآور شد: در حال حاضر کشتی های هندی به دبی می روند و از آنجا به بندرهای ایران می آیند این در حالی است که شرکت های کشتیرانی خوبی در ایران وجود دارند.
وی گفت و گو در خصوص روند خصوصی سازی در ایران، برگزاری نمایشگاه های تخصصی و راه های تبادل اطلاعات اقتصادی را از دیگر مسائل پیشنهادی برای تبادل نظر با هیات اعزامی هند به ایران دانست.
- ایجاد شعب بانکی عامل افزایش سرمایه گذاری مشترک
«منبیر سینگ» سفیر هند در ایران نیز با اشاره به اعزام یک هیات اقتصادی هند در اول نوامبر (11 آبان ماه) سال جاری به ایران گفت: در این هیات نمایندگانی از بخش های مختلف اقتصادی و وزارتخانه های مرتبط حضور خواهند داشت و فعالان اقتصادی در حوزه های اتومبیل سازی، کود، دارو و غیره برای تبادل اطلاعات اقتصادی به ایران خواهند آمد.
وی افزود: با هماهنگی های انجام شده در نظر داریم که سمیناری نیز همزمان با اعزام این هیات برگزاری کنیم و از استادان دانشگاه، تجار و سرمایه گذاران دو طرف برای تبادل نظر در این سمینار دعوت خواهد شد.
سینگ با اشاره به حجم 14 میلیارد دلاری تجارت میان ایران و هند تصریح کرد: قسمتی از این تجارت مربوط به واردات نفت و فرآورده های آن است. همچنین تبادل کالا میان دو کشور از طریق دبی انجام می شود که این مطلوب نیست و به نفع دو طرف است که روابط مستقیم اقتصادی برقرار کنیم.
وی ایران را شریک تجاری خوبی برای هند دانست و خاطرنشان کرد: ایران دارای منابع انرژی است و بازار بزرگی به شمار می آید و با ایجاد شعبه های بانکی می توانیم سرمایه گذاری های مشترک میان دو کشور را گسترش دهیم.
روابط عمومی اتاق ایران
۲۰ مهر ۱۳۸۷ ۰۸:۵۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.