English
پنج شنبه، ۲۸ شهریور ۱۳۹۸, ۱۳:۳۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اولین جیمز باند زن سینما درگذشت +عکس

یونیس گیسون که در فیلم‌های جیمز باندی «دکتر نو» و «از روسیه با عشق» به نقش سیلویا ترنچ در کنار شان کانری نقش آفرینی کرد، در سن ۹۰ سالگی درگذشت.

به گزارش بی بی سی، یونیس گیسون که به عنوان اولین «باند گرل» سینما شناخته می‌شود، در سن ۹۰ سالگی درگذشت. «باند گرل» به دختران زیباروی فیلم‌های جیمزباند که گاهی متحد باند و گاه دشمن وی هستند گفته می‌شود.

اولین جیمز باند زن سینما درگذشت +عکس

گیسون در سال ۱۹۲۸ در انگلستان بدنیا آمد. او پیش از آن که در فیلم «دکتر نو» اولین فیلم جیمز باندی سینما بازی کند در چندین فیلم از جمله «انتقام فرانکنشتاین» ساخته ترسناک سال ۱۹۵۸ استودیو هامر نقش آفرینی کرده بود.

مایکل جی ویلسون و باربارا براکلی تهیه کنندگان مجموعه جیمز باند در واکنش به خبر درگذشت گیسون چنین گفتند: ما بسیار ناراحتیم که اولین «باند گرل» سینما که در ۲ فیلم ابتدایی جیمز باند به نقش سیلویا ترنچ بازی کرده بود درگذشت.

نخستین جملات رد و بدل شده بین ۲ شخصیت ترنچ و باند در فیلم «دکتر نو» بسیار مشهور شد به گونه‌ای که بعد‌ها به نحوه معرفی جیمز باند در سینما بدل شد در این سکانس باند خطاب به سیلویا ترنچ می‌گوید:

من شجاعت شما را تحسین می‌کنم، خانمِ ...؟

ترنچ. سیلویا ترنچ؛ و درجواب خانم ترنچ نیز می‌گوید

من شانس شما را تحسین می‌کنم. آقایِ...؟

باند ... جیمز باند.

او در مورد این سکانس و مشکلات بوجود آمده طی فیلمبرداری آن در سال ۲۰۱۲ چنین گفت: بار‌ها این صحنه تکرار شد. شان کانری هر بار نام خود را اشتباه می‌گفت: یک بار شان باند بار دیگر جیمز کانری و مدام صحنه تکرار می‌شد.

گیسون تنها «باند گرل» سینماست که در دو فیلم جیمز باند نقش آفرینی کرده است.

مهر
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۳۶

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.