English
سه شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۷, ۰۸:۰۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

وضعیت شبکه برق تهران بعد از طوفان

وضعیت شبکه برق تهران بعد از طوفان
پس از وقوع طوفان در تهران، صبح امروز شبکه برق پایتخت به صورت کامل و پایدار در مدار بهره برداری است و کابل ها و تأسیسات توزیع برق که در اثر سقوط درختان آسیب دیده بودند، تعمیر، بازسازی و جایگزین شدند.

صبا به نقل از تسنیم، شب گذشته طوفان تهران را درنوردید و پس از آن بارش باران، هوای پایتخت را تازه کرد. وقوع طوفان در برخی نقاط پایتخت موجب سقوط درختان بر روی تجهیزات شبکه توزیع برق و سقوط نمای برخی ساختمان ها شد.

شب گذشته در بیش از 10 نقطه پایتخت شاهد وقوع قطعی های پراکنده برق بودیم و تمام این موارد، با حضور به موقع نیروهای عملیاتی توزیع برق تهران رفع شد.  طبق اعلام شرکت توزیع برق تهران بزرگ، بیشتر خاموشی های شب گذشته در مناطق جنوب شرق و جنوب غرب کلانشهر تهران بود.

 کامبیز ناظریان معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران بزرگ در این خصوص گفت: طی وقوع طوفان شدید در شب گذشته و قطعی پراکنده برق برخی از مشترکان بصورت گذرا، اکنون شبکه برق رسانی شهر تهران به صورت پایدار می باشد.

وی افزود: با توجه به سیستم رصد لحظه ای آنلاین کنترل پایدار شبکه برقرسانی شهر تهران در این شرکت و مرکزیت کانون طوفان در جنوب شرق، یکی از پست های فوق توزیع اصلی در این منطقه دچار مشکل فنی شد، که در اسرع وقت اکیپ های عملیاتی به شبکه حادثه دیده اعزام و از طریق شبکه های جایگزین نسبت به رفع مشکل اقدام شد.

ناظریان ادامه داد: طی حادثه شب گذشته هیچ گونه مشکلی در بخش های حیاتی و مهم برق شهر تهران به وجود نیامد و این مراکز به صورت آنلاین رصد لحظه ای می شوند.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق تهران بزرگ با بیان اینکه " در حال حاضر هیچ گونه مشکلی در شبکه برق رسانی وجود ندارد و شبکه برق تهران کاملاً پایدار است"، گفت: بخش اعظمی از شبکه کابل هوایی، از کابل های خودنگهدار است که در برابر سقوط و برخورد درخت ایمن است و تنها بخشی از شبکه فشار برق متوسط جنوب شرق دچار قطعی مقطعی شده بود.

کد خبر: 1747719
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.