English
جمعه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۸, ۱۲:۳۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

پیش‌بینی افزایش 5 درصدی پیک برق در شمال‌غرب کشور

پیش‌بینی افزایش 5 درصدی پیک برق در شمال‌غرب کشور
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان از پیش‌بینی رشد 5 درصدی پیک امسال در شمال‌غرب کشور گفت و عنوان داشت: آمادگی‌های لازم برای کنترل پیک انجام و هماهنگی‌های آن نیز با دستگاه‌های اجرایی و صنایع استان‌ها صورت گرفته است.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، افشین روشن میلانی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان درباره ایام پیک استان‌های شمال‌غرب کشور و تدابیر صورت گرفته در شبکه فوق توزیع و انتقال، اظهار داشت: در جلسه شورای بحران استانداری استان موضوع پیک امسال مورد بررسی قرار گرفت و در کارگروه پدافند غیرعامل صدا و سیما نیز این مهم مطرح و مقرر شد رسانه ملی دراین باره اقدامات خود را برای اطلاع رسانی به مردم در بحث صرفه جویی انجام دهد.
وی ادامه داد: با ادارات، شرکت‌ها، صنایع و...استان‌ها هماهنگی‌های  لازم صورت گرفته تا تمام دیزل‌ ژنراتورهای اضطراری خود را آماده نگه دارند و یک ساعت قبل تعطیلی مجموعه، سیستم سرمایشی را کنترل کنند و در صرفه جویی اهتمام جدی داشته باشند.
روشن‌میلانی با بیان اینکه شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان، مسئولیت کنترل استان‌های آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل را در شبکه انتقال و فوق توزیع دارد، عنوان کرد: پروژه‌های که تحت نظر خودمان باشد مستقیماً وارد عمل می‌شویم و در خصوص واحدهای پراکنده منطقه کمک خواهیم کرد تا در صورت بروز مشکل، هرچه زودتر واحدهای خود را به مدار بیاورند.
 مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان افزود: در مدیریت مصرف اقدامات خوبی انجام شده است که به‌عنوان نمونه می‌توان گفت تلاش کردیم تقریبا در نزدیک به 40 ایستگاه تا 20 درصد بار مصرفی کاهش پیدا کند.
وی از رشد حدود 5 درصدی پیک در 10 سال گذشته استان‌های تحت نظر خود گفت و بیان داشت: رشد پیک شدیداً تابع دما است و وقتی دما از 30 درجه بالاتر می‌رود، به ازای هر یک درجه، نزدیک به 100 مگاوات  بار منطقه افزایش پیدا می‌کند که سال گذشته به‌علت گرمای شدید در منطقه این اتفاق حاصل شد و با این اوصاف پیش‌بینی ما برای پیک امسال همان حدود 5 درصد است.
روشن‌میلانی افزود: با صنایع هماهنگی‌های لازم و ضروری برای مدیریت مصرف به‌عمل آمده و پاداش‌های ویژه‌ای برای این موضوع در دستور کار شرکت قرار گرفته و پیش‌بینی ما این است که با مدیریت مصرف، بحران خاموشی نخواهیم داشت، ولی بحران پرباری خطوط‌ها و ترانس‌ها تهدیدزاست که در این باره نیز تمهیدات لازم با شرکت‌های توزیع صورت پذیرفته است.
کد خبر: 58797
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۲۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.