English
سه شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۷, ۲۳:۳۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

پایش مستمر پیک بار هر استان برای مدیریت مصرف برق

پایش مستمر پیک بار هر استان برای مدیریت مصرف برق
معاون وزیر نیرو گفت: پیامدهای کمبود آب در حوزه انرژی، امسال نگران کننده بود اما اعمال مدیریت بهینه مصرف برق و پایش مستمر پیک بار هر استان در دست انجام است.

صبا به نقل از پاون، همایون حائری شامگاه یکشنبه در نشست شورای پایایی منطقه ای برق خوزستان در اهواز اظهار داشت: با توجه به این که برنامه مدیریت مصرف از 19 خرداد آغاز شده شایسته است این روز را 'روز مدیریت مصرف برق' بنامیم.
وی ادامه داد: از 19 خرداد که طرح اجرا شد به صورت روزانه پیک مصرف هر شرکت با روز مشابه آن در سال گذشته مقایسه می شد ، این طرح تا امروز که 27 خرداد است میانگین مصرف هشت روز احصا شده است.
حائری تصریح کرد: مردم و مسئولان برای صرفه جویی در مصرف برق بسیار کمک کرده اند و با همکاری که مردم خواهند داشت این مهم در آینده هم کنترل خواهد شد.
معاون وزیر نیرو با اشاره به بهره برداری از چند طرح و پروژه در سفر به خوزستان ادامه داد: ترانس پنجم پست اهواز با ظرفیت 315 مگاولت آمپر احداث شده که در شرایط فعلی می تواند به پایداری برق در خوزستان کمک کند.
حائری اضافه کرد: بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی تعمیرات نیروگاه های استان خوزستان انجام شده است و به خوبی وارد مدار شده اند و آماده تامین برق هستند.
حائری ادامه داد: در میان 39 شرکت توزیع برق بهترین شرکت از نظر کاهش مصرف برق در ساعات اوج بار ، شرکت توزیع برق شهرستان اهواز است، به طوری که بر اساس جدول میانگین روزانه 675 مگاوات کاهش داشتند و می توان گفت این رقم بیش از 2 برابر واحد نیروگاه رامین است.
وی ادامه داد: شرکت توزیع برق خوزستان در رده دوم این رتبه بندی قرار گرفته ، این شرکت از 19تا 26خرداد روزانه 419 مگاوات کاهش پیک داشته است.
معاون وزیر نیرو یادآور شد: شهرستان تهران در جایگاه سوم جدول قرار دارد و شرکت های توزیع برق اردبیل، کردستان و شمال استان کرمان به ترتیب در جایگاه های 37،38 و 39 قرار می‌گیرند.
حائری توضیح داد: ما پیک مصرف برق را نقطه شروع کار می گذاریم و معتقدیم باید تبدیل به ارزیابی انرژی شود. 
وی در عین حال بیان کرد: وابسته بودن به واحدهای آبی در خوزستان برای ما مشکل ایجاد می کند لذا باید مجهز به واحدهای حرارتی باشیم، بنابراین از سرمایه گذاران برای احداث نیروگاه در خوزستان استقبال می کنیم.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان نیز با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده برای عبور از تابستان رو به رو گفت: در سه ماه نخست سال ۱۲ روز بالای ۴۷ درجه و چهار روز  دمای بالای ۴۹ درجه را تجریه کردیم که با سلامت از آن عبور کردیم.
محمود دشت بزرگ اظهار کرد: در سال ۹۷ در روز ۱۷ خرداد بار ۷۶۵۶ مگاوات را در دمای ۵۱ درجه پشت سر گذاشتیم و مشکل خاصی پیش نیامد.
وی ادامه داد: از ۱۹ خرداد که طرح مدیریت مصرف را در استان با حمایت های استاندار عملیاتی شد کاهش محسوسی در مصرف برق به وجود آمده است.
رئیس شورای پایایی منطقه برق خوزستان تصریح کرد: اگر ۲۰ درصد مشترکین استان یک کولر گازی و یک لامپ صد کیلو وات خاموش کنند مشکل کمبود بار جبران خواهد شد.
دشت بزرگ اضافه کرد: اقدامات لازم برای عبور از جمله تعمیرات نیروگاه های حرارتی، هماهنگی خطوط تبادلی، افزایش ظرفیت ها و ..انجام شده تا مشکلی در تابستان نداشته باشیم.
استاندار خوزستان نیز در این جلسه گفت: همکاری اصلی در مدیریت مصرف برق را مردم خوزستان داشته اند که باید از آنها تشکر ویژه ای داشته باشم.
غلامرضا شریعنی با بیان آنکه همه ادارات و مردم درگیر مدیریت مصرف هستند، اظهار کرد: در نقطه شروع پیک بار هستیم و باید چنین همکاری هایی با مشارکت مردم تا پایان تابستان ادامه داشته باشد.
وی تصریح کرد: باید وابستگی استان به نیروگاه های برق آبی کاهش دهیم و وزارت نیرو کمک کند تا نیروگاه های جدید در استان وارد شبکه شوند.
کد خبر: 58866
۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ۲۰:۰۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.