English
چهارشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۷, ۰۰:۱۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

چرخه اقتصاد کشور وابسته به آب است

چرخه اقتصاد کشور وابسته به آب است
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی چرخه اقتصادی کشور را وابسته به پایداری آب دانست و گفت: این نعمت الهی منبع حیات بشر است که در نبودش انسان و جامعه با مشکل عظیمی روبرو خواهد شد.


صبا به نقل از
پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد حسن‌نژاد" عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی درباره جایگاه آب در توسعه اقتصادی، اظهار داشت: آب رابطه تنگاتنگی با اقتصاد کشور دارد و همانطور که می دانید این نعمت الهی منبع حیات بشر است که در نبودش انسان و جامعه با مشکل عظیمی روبرو خواهد شد.
وی آب را عاملی از تولید برای کشور خواند و افزود: آب نقش مهمی در تولید محصولات کشاورزی، پتروشیمی، فولاد و...دارد و دسترسی آسان به منابع آبی می‌تواند هزینه‌های تولید را به مقدار زیادی کاهش دهد.
حسن‌نژاد تصریح کرد: بحران‌های ناشی از کمبود آب تاثیر منفی بر رشد دارد که یک نمونه از بحران‌های کمبود آب، مهاجرت و توقف چرخه اقتصادی در کشور است.
این نماینده خانه ملت افزود: شهری که در آن بحران آب یا نبود این نعمت خدادادی باشد، طبیعتاً انسانی هم در آن وجود نخواهد داشت و اینجاست که چرخه اقتصاد از کار می افتد.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی آب را مایه آبادانی کشور خواند و بیان داشت: امروزه مدیریت آب نه تنها در کشورهای درحال توسعه، بلکه در کشورهای توسعه یافته هم دارای اهمیت بالایی است.
وی در نگاه دیگر خود اشتغال و صادرات را در گِرو پایداری منابع آب در کشور دانست و عنوان کرد: تصور اینکه اگر آب نباشد برای فولاد مبارکه ما چه اتفاقی خواهد افتاد، چند نفر بیکار می‌شوند و چه بلایی سر بازار فولاد می آید، بسیار وحشتناک است.
حسن نژاد بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب و برق تاکید کرد و بیان داشت: همگان باید قدر این نعمت الهی را بدانند و امروز که کشور با بحران بی آبی مواجعه است، ضروریست دقت لازم برای حفظ آب و استفاده از آن صورت پذیرد.

کد خبر: 59031
۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۸:۲۱

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.