English
شنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۷, ۰۴:۱۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

34 میلیون نفر کماکان در وضعیت قرمز تنش آبی هستند

34 میلیون نفر کماکان در وضعیت قرمز تنش آبی هستند
وزیر نیرو با اشاره به اینکه از میان 334 شهر دارای تنش آبی، 17 میلیون نفر در وضعیت قرمز قرار دارند، گفت: با مصوبه هفته گذشته دولت هزار میلیارد تومان برای اجرای 1195 پروژه در 280 شهر کشور به منظور کاهش تنش آبی در نظر گرفته شده است.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان در نشست خبری سخنگوی دولت با اشاره به مصوبه اخیر دولت برای اختصاص 10 هزار میلیارد ریال اعتبار به منظور کاهش تنش آبی در مناطق بحرانی کشور، گفت: این اعتبار در چهار محور به منظور تامین آب شرب اضطراری، ارتقای کیفیت و کمک به طرح های تامین آب پایدار شهرها و روستاهای کشور اختصاص پیدا کرده است.
اردکانیان به جزییات اجرای این برنامه اشاره کرد و افزود: برنامه نخست مربوط به اجرای 101 پروژه در 164 شهر با اعتباری بالغ بر 432 میلیارد تومان برای اجرای پروژه های تامین آب شرب اضطراری خواهد بود.
وزیر نیرو ادامه داد: در این طرح برنامه های از قبیل: خرید چاه های کشاورزی، اجرای خطوط انتقال در کرمان، حفر و تجهیز چاه و ارتقای تصفیه خانه ها در مشهد، ارتقای وضعیت تصفیه خانه‌ها در شهر میناب، طرح های آبرسانی به مناطق مختلف سیستان و بلوچستان و... پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: برنامه دوم این طرح اجرای 54 پروژه در 57 شهر به منظور بهبود کیفیت آب شرب با اختصاص اعتباری بالغ بر 80 میلیارد تومان خواهد بود.
اردکانیان خاطرنشان کرد: طرح سوم این برنامه به موضوع آبرسانی روستایی و سیار در میان پنج تا 6 هزار روستای کشور با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد تومان اختصاص پیدا کرده است.
وزیر نیرو ادامه داد: تکمیل 40 پروژه در 59 شهر با اختصاص 288 میلیارد تومان از محل اعتبار مصوب شده از سوی دولت چهارمین برنامه ای است که برای کاهش تنش آبی در کشور در نظر گرفته شده است.
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس در مجموع یک هزار و 195 پروژه در 280 شهر کشور و آبرسانی به بیش از پنج هزار روستای کشور به منظور کاهش تنش آبی در دستور کار قرار گرفته است.
اردکانیان افزود: براساس ارزیابی صورت گرفته در سال جاری از میان هزار و 157 شهر کشور حدود 334 شهر با جمعیت 34 میلیون نفر در شرایط تنش آبی هستند.
وزیر نیرو تصریح کرد: از این 34 میلیون نفر حدود 17 میلیون نفر در وضعیت قرمز تنش آبی هستند. در این شرایط این شهرها بیش از 20 درصد از نیاز آبی شرب خود با کمبود مواجه هستند.

کد خبر: 59133
۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۰۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.