English
شنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۷, ۰۴:۵۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تقدیم پیام رئیس‌جمهوری ایران به نخست وزیر ارمنستان

تقدیم پیام رئیس‌جمهوری ایران به نخست وزیر ارمنستان
وزیر نیرو به‌عنوان فرستاده ویژه رئیس‌جمهوری امروز (دوشنبه) در ایروان با نخست وزیر ارمنستان دیدار کرد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان در دیدار با نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان پیام دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان را تقدیم وی کرد.
در این ملاقات وزیر نیرو ضمن تشریح مواضع بر حق کشورمان  از جمله عدم انحراف ایران از برنامه هسته ای، انجام مذاکرات با 5+1 با حسن نیت و با هدف رفع ابهام و نگرانی  از برنامه هسته ای، تشریح پایبندی جمهوری اسلامی ایران به تعهدات برجامی طی 3 سال اخیر  و خویشتنداری  پس از خروج آمریکا از برجام، تداوم هم‌زمان برجام و تحریم را غیرممکن دانست و از اقدامات غیر مسئولانه رئیس جمهور آمریکا در نقض برجام و تحمیل مجدد تحریم بر ایران انتقاد کرد.
وی با اشاره به نقض حاکمیت قانون در روابط بین الملل و تضعیف جایگاه سازمان ملل و آژانس انرژی اتمی با خروج آمریکا از برجام گفت: حراست همه کشورهای از حقوق بین الملل، دیپلماسی و حاکمیت قانون و تایید برجام توسط قطعنامه 2231 شورای امنیت بسیار مهم و مورد تاکید ایران است.
وزیر نیرو با اشاره به باقیماندن ایران در برجام پس از خروج آمریکا تاکید کرد: ایران از همه کشورهای مستقل جهان انتظار دارد ضمن اجرای تعهدات خود در ذیل قطعنامه 2231 شورای امنیت، حفظ برجام را به‌عنوان نمونه ای از حاکمیت قانون و حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات بین المللی وجه همت خود قرار دهند.
اردکانیان در این دیدار بر تعاملات دوجانبه و ضرورت توجه بیشتر به تعاملات اقتصادی، زیست محیطی، انرژی، همکاری مناطق آزاد، اجرایی کردن توافق‌نامه تعرفه ترجیحی بین اتحادیه اوراسیا با ایران و سفرهای متقابل مقامات دو کشور تاکید کرد.
در این دیدار، نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان ضمن اشاره به سابقه روابط دیرینه دو کشور و تاکید بر استفاده از ظرفیت های اقتصادی موجود  با تایید اظهارات اردکانیان درخصوص مسایل فیمابین دو کشور، آمادگی دولت جدید ارمنستان را جهت اجرای توافق‌های دوجانبه اعلام کرد.
وی با اشاره به مشکل و محدودیت های تجارت بین دو کشور خواستار  بررسی و رفع موانع تجاری شد.
پاشینیان با اشاره به اهمیت حفظ روابط ارمنستان با همه کشورها ابراز امیدواری کرد که موضوع برجام از طریق مذاکره بین طرفین حل و فصل شود.

کد خبر: 60502
۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۰:۲۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.