English
چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹, ۰۵:۱۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

حمایت از گسترش خوشه های صادراتی با اعطای تسهیلات

حمایت از گسترش خوشه های صادراتی با اعطای تسهیلات
وزیر بازرگانی اعطای تسهیلات مالی در زمینه های حمل و نقل، پرداخت جوایز صادراتی و تخفیف در نمایشگاه های بین المللی به منظور گسترش خوشه های صادراتی را به عنوان حمایت عملی وزارت بازرگانی مورد تاکید قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صبا به نقل از اداره روابط عمومی وزارت بازرگانی، سید مسعود میرکاظمی با اعلام این خبر افزود: ماموریت اصلی وزارت بازرگانی ارتقا و تعالی هر چه بیشتر سطح بازرگانی و تجارت داخلی و خارجی کشور در راستای سند چشم انداز توسعه بیست ساله کشور است و دستیابی به این هدف با گسترش کمی و کیفی نظام های مشوق در توسعه صادرات غیر نفتی قابل انجام است.

وزیر بازرگانی در دیدار با نمایندگان تشکلهای بخش خصوصی خاطر نشان ساخت: در بسیاری از حوزه های صنعتی و تولیدی ظرفیتهای افزون بر نیاز داخلی ایجاد شده است که برای بقا و بهره وری بیشتر این مراکز راهی جز صادرات وجود ندارد و پیشرفت و رفاه نسل اینده فقط در پرتو صادرات غیر نفتی امکان پذیر است و در این مسیر مشارکت بخش خصوصی و توانمند سازی صادر کنندگان پیش نیاز تحقق شکوفایی در صادرات غیر نفتی کشور می باشد.

در دیدار اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی وصنایع ومعادن اعضای هیئت رئیسه مجمع امور صنفی مشترک استان خراسان شمالی با وزیر بازرگانی، نمایندگان بخش خصوصی به بیان نظرات پیشنهادات و دیدگاه های خود پرداختند و دکتر سید مسعود میرکاظمی اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اقدام پیرامون طرح تحول اقتصادی و هدفمند کردن یارانه ها را تشریح کرد.

وزیر بازرگانی توانمندهای استان خراسان شمالی در حوزه های پتروشیمی، گردشگری، معادن و همجواری با کشورهای همسایه را فرصتی مناسب و استثنایی به نظور رونق و شکوفایی صارداتی استان خراسان شمالی ارزیابی کرد و سرمایه گذاری بیشتر در زمینه تحقیقات و آموزش و پژوهش در صادرات این استان را مورد تاکید قرار داد.

اداره روابط عمومی وزارت بازرگانی
۲۰ مهر ۱۳۸۷ ۱۰:۴۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.