English
چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷, ۰۳:۳۱
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

از وزیر برق عراق برای رایزنی درباره تداوم صادرات برق و پرداخت بدهی‌ها دعوت کرده‌ایم

از وزیر برق عراق برای رایزنی درباره تداوم صادرات برق و پرداخت بدهی‌ها دعوت کرده‌ایم
وزیر نیرو درخصوص آخرین رایزنی‌ها میان تهران و بغداد برای دریافت بدهی ایران از عراق بابت صادرات برق نیز اظهار داشت: بخشی از این بدهی‌ها پرداخت شده است. همچنین از وزیر جدید برق عراق دعوت کردیم تا به تهران بیایند. این دعوت برای توسعه همکاری‌ها، تداوم صادرات به عراق و پرداخت بدهی‌ها است.

صبا به نقل از ایلنا، رضا اردکانیان درخصوص اقدامات وزارت نیرو برای حمایت از پروژه‌های آب شیرین‌کن در جنوب کشور با توجه به کم‌آبی در این مناطق گفت: توسعه پروژه‌های آب شیرین‌کن در برنامه است و ما در حال فراهم کردن بسترها و مقدمات آن هستیم. البته پروژه‌های خوبی هم‌اکنون در حال اجرا است.

وی ادامه داد: به طور مثال ۱۰۰ هزار مترمعکب به صورت روزانه به ظرفیت آب شیرین‌کن در استان هرمزگان برای تامین آب بندرعباس تا پایان سال اضافه خواهد شد ولی ما برنامه‌ریزی وسیع‌تری را مدنظر داریم تا بتوانیم حجم بیشتری از آب شور را برای آب شیرین‌کردن تخصیص دهیم.

وزیر نیرو درخصوص آخرین رایزنی‌ها میان تهران و بغداد برای دریافت بدهی ایران از عراق بابت صادرات برق نیز اظهار داشت: بخشی از این بدهی‌ها پرداخت شده است. همچنین از وزیر جدید برق عراق دعوت کردیم تا به تهران بیایند. این دعوت برای توسعه همکاری‌ها، تداوم صادرات به عراق و بازپرداخت بدهی‌ها است.

کد خبر: 657407
۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۰۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.