English
چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷, ۰۲:۴۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

کاهش ذخائر سدهای پنجگانه تهران

کاهش ذخائر سدهای پنجگانه تهران
فروغی گفت: مجموع ذخائر سد‌های پنچگانه تهران ۷۵۰ میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته ۲۵۰ ملیون متر مکعب کاهش داشته است.

صبا به نقل از باشگاه خبرنگاران، مهدی فروغی سرپرست آب منطقه‌ای تهران با اشاره به وضعیت آب در شهر تهران اظهار کرد: آب شرب شهر تهران از دو منبع آب‌های زیرزمینی و آب‌های سطحی تأمین می‌شود که عمده آن از سد‌های طالقان، لار، لتیان، ماملو و کرج صورت می‌گیرد.

سرپرست آب منطقه‌ای تهران با اشاره به مخازن سد‌های پنجگانه تأمین کننده آب تهران تصریح کرد: مجموع ذخائر سد‌های پنچگانه تهران ۷۵۰ میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته ۲۵۰ ملیون متر مکعب کاهش داشته است و توانستیم با همکاری مردم از پیک مصرف آب تابستان عبور کنیم.وی با اشاره به اصلاح شیوه مصرف آب در کشور بیان کرد: با توجه به تراکم جمعیت در تهران نیاز است با نگاهی بلند مدت نسبت به اصلاح الگوی و سازگاری کم آبی مصرف اقدام کنیم و در صورت نپرداختن به این موضوع در دراز مدت با مشکلات کمی و کیفی که تهدیدکننده سلامت مردم است مواجه خواهیم شد.

فروغی با بیان اینکه مدیریت تقاضا رویکرد اصلی وزارت نیرو است، بیان کرد: شرکت آب منطقه‌ای به عنوان تأمین کننده آب در شهر تهران همواره نشست‌های مستمری با مدیریت آبفای استان تهران برای مدیریت تقاضا برگزار می‌کند و در تلاش هستیم که مدیریت عرضه را همزمان با مدیریت تقاضا انجام دهیم.

کد خبر: 6642260
۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۵۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.