English
شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷, ۲۲:۵۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

برنامه مفصلی برای پیک تابستان سال آینده تدارک دیده‌ایم

برنامه مفصلی برای پیک تابستان سال آینده تدارک دیده‌ایم
وزیر نیرو گفت: برنامه مفصلی برای پیک تابستان سال آینده تدارک دیده شده است که به زودی ارائه می‌شود.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان در مراسم بهره‌برداری همزمان از 6 پروژه ملی و زیربنایی در بخش انتقال و فوق توزیع برق منطقه‌ای استان گیلان با بیان این مطلب افزود: در هفته دولت امسال بیش از 6 هزار و 670 پروژه صنعت آب و برق با اعتباری بالغ بر هفت هزار و 200 میلیارد تومان و بخشی از هزینه‌های آن نیز با منابع ارزی افتتاح و کلنگ‌زنی خواهد شد.
وی ادامه داد: در حوزه انرژی‌های نو 11 پروژه در استان‌های فارس، تهران، قم، یزد، چابهار سیستان و بلوچستان و قزوین به ظرفیت 155 مگاوات طی هفته دولت به بهره‌برداری خواهند رسید.
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه تابستان پرکاری را در زمینه بخش برق پشت سر گذاشته‌ایم، گفت: افزایش دما و استمرار گرمای تابستان امسال در کنار خشکی بی‌سابقه سال آبی جاری در طی نیم قرن اخیر موجب شد تا در تابستان امسال با کمبود چند هزار مگاواتی تولید برق مواجه شویم.
اردکانیان خاطرنشان کرد: شرایط حساس تابستان امسال به راحتی پشت سر گذاشته نشد مگر با همکاری، همدلی و تلاش مجموعه دست اندرکاران اجرایی تمامی سازمان‌های دولتی و به ویژه استانداران که به تعبیری امسال ما توانستیم افزون بر 50 هزار مگاوات تولید نیروگاه‌های حقیقی و حدود دو هزار مگاوات تولید نیروگاه مجازی را هم به ثمر برسانیم.
وی تصریح کرد: این نیروگاه‌های مجازی چیزی نبود جز مدیریت مصرف و همکاری که مردم و مصرف کنندگان در جهت مصرف صحیح و نیز حرکت به سمت الگوی مناسب‌تر برای استفاده از انرژی داشته‌اند.
وزیر نیرو با بین اینکه برنامه مفصلی برای پیک تابستان سال آینده تدارک دیده شده است، ادامه داد: در طی روزهای آینده جزئیات این طرح با هموطنان، دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در میان گذاشته خواهد شد.
اردکانیان تاکید کرد: درصددیم با تلاش یکدیگر در عین اینکه آهنگ توسعه و عمران کشور سریع‌تر شود ولی بتوانیم با مصرف در بخش‌های آب و انرژی فضایی را فراهم کنیم که تابستان 98 به مراتب‌ فصلی راحت‌تر از تابستان سال جاری باشد.
وزیر نیرو در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه برنامه‌های برق استان گلستان مستلزم سرمایه ‌گذاری‌های بیشتری است، گفت: به پیشنهاد استاندار گیلان نشست مشترکی برای بررسی برنامه‌های سال آبی جاری و پیک تابستان 98 استان را برگزار خواهیم کرد تا به نقش، سهم و نیازهای استان را به تفصیل مورد بررسی قرار بدهیم و با کمک هم بتوانیم سرعت بیشتری به طرح‌های جاری استان بدهیم.
وی به پست GIS افتتاح شده در برنامه امروز اشاره کرد و گفت: این پست به درستی در تطبیق با مبلمان شهری ساخته و طراحی شده است علاوه بر سازگاری با محیط از نظر صدا و همسایگی با بخش مسکونی نیز در شرایط مناسب‌تری در مقایسه با پست‌های مشابه است که امیدواریم این شیوه، رویه، ظرافت و هنرمندی در طرح‌های بعدی هم مورد استفاده قرار گرفته و رعایت شود.
اردکانیان در پایان خاطرنشان کرد: جا دارد از همین تریبون از تمامی همکاران صنعت برق کشور که صمیمانه با احساس مسئولیت تام در تمام ایام هفته‌های پشت سرگذاشته که دوران اوج مصرف برق را سری می‌کردیم، آرام و پرتلاش به صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت بودند در خللی در خدمات رسانی به مردم ایجاد نشود.

کد خبر: 61823
۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۹:۱۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.