English
چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷, ۰۲:۳۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بهره‌برداری از تلمبه‌خانه فاضلاب منطقه شرقی رشت

بهره‌برداری از تلمبه‌خانه فاضلاب منطقه شرقی رشت
وزیر نیرو گفت: بهره برداری از تلمبه خانه فاضلاب منطقه شرقی رشت با هدف جمع آوری و انتقال فاضلاب این منطقه به تصفیه‌خانه فاضلاب و جلوگیری از دفع فاضلاب در رودخانه گوهررود و زرجوب اجرا شده و جمعیتی معادل 378 هزار نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در چهارمین روز از هفته دولت و با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو پروژه تلمبه خانه فاضلاب ناحیه اصلی شرقی رشت به بهره برداری رسید.
وزیر نیرو با اشاره به ضرورت اجرای طرح جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب در راستای حفظ محیط زیست و تأمین سلامت شهروندان افزود: این طرح به‌عنوان یک پروژه زیست محیطی اهداف جامعی دارد و باید به ابعاد اجتماعی آن توجه ویژه داشت.
وی با بیان اینکه دفع غیراصولی فاضلاب و رهاسازی آن در انهار و رودخانه ها موجب تخریب محیط زیست می شود تصریح کرد: از نگاه گردشگری نیز این موضوع بسیار حائز اهمیت بوده و با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه باید مورد توجه قرار گیرد.
اردکانیان درباره اجرای این پروژه اظهار داشت: خط انتقال اصلی فاضلاب ناحیه شرقی رشت به طول تقریبی 3700 متر و قسمتی از شبکه فاضلاب ناحیه شرقی رشت بطول 21.5 کیلومتر با احداث یک باب تلمبه خانه به ظرفیت 1550 لیتر بر ثانیه با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال اجرا شد.
وی در ادامه با اشاره به پروژه‌های ساماندهی رودخانه‌های رشت خاطرنشان کرد: برای این منظور در دو مرحله 300 میلیارد ریال اعتبار به شرکت آبفای گیلان واگذار شد که با اجرای این پروژه‌ها، از ورود 24 هزار مترمکعب فاضلاب در شبانه‌روز به رودخانه ها جلوگیری به عمل آمد.

کد خبر: 61787
۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۹:۱۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.