English
شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷, ۲۳:۴۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ورود تخصصی بسیج به حوزه مدیریت مصرف برق

ورود تخصصی بسیج به حوزه مدیریت مصرف برق
مدیرعامل توانیر در آیین معرفی سرپرست بسیج شرکت توانیر بر ورود تخصصی‌تر و جدی‌تر بسیج به فعالیت‌های مدیریت مصرف برق تاکید کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، آرش کردی در جلسه امروز شورای معاونین شرکت توانیر که "علیرضا احمدی یزدی" به‌عنوان سرپرست جدید بسیج این شرکت معرفی شد، تصریح کرد: اضافه بر ظرفیتی که امسال برای مدیریت مصرف برق در فصل پیک دیده شده بود، سال 98 باید سه هزار مگاوات دیگر نیز به ظرفیت مدیریت مصرفی اضافه شود که کار بسیار سنگینی را می‌طلبد و در این راه باید از توانایی‌ها و پتانسیل‌های بسیج بیش از گذشته استفاده کرد.

در این جلسه که با حضور داود طارمی، فرمانده بسیج وزارت نیرو و معاونان و مدیران دفاتر مستقل توانیر تشکیل شده بود، آرش کردی ورود تخصصی‌تر و جدی‌تر بسیج به فعالیت‌های مدیریت مصرف را مورد تاکید قرار داد.
مدیرعامل شرکت توانیر در این مراسم گفت: خوشبختانه در سال جاری بسیج صنعت برق با هماهنگی با بسیج سایر دستگاه‌ها، نقش موثری در کاهش مصرف برق داشت.
کردی با تاکید بر این که استفاده از ظرفیت‌های بسیج در موضوعات تخصصی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: نقش پررنگ بسیج در بخش‌های عمومی و مباحث تخصصی در سال های گذشته آثار خود را نشان داده است و این موضوع باید با جدیت بیشتری پیگیری شود.

کردی به برنامه 098 طراحی شده برای تامین برق تابستان آینده اشاره کرد و افزود: این برنامه که با کارشناسی دقیق طراحی شده، بارها مورد تاکید وزیر نیرو قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: با توجه به حساسیت‌ها و شرایط خاص صنعت برق و برنامه‌های طرح‌ریزی شده برای تابستان سال آینده، مدیریت مصرف مهمترین بخشی است که بسیج می تواند به ایفاق نقشی پررنگ بپردازد، چرا که به لحاظ اجرایی بودن و صرفه اقتصادی نیز این مبحث کاملا اثبات شده است.

مدیرعامل توانیر ادامه داد: پیش‌بینی 900 میلیارد تومانی برای انجام فعالیت ها در این بخش جهت دستیابی به 3 هزارمگاوات صرفه جویی در مقابل پیش بینی 7 هزار میلیارد تومانی برای احداث 5 هزار مگاوات نیروگاه جدید، به خوبی نشانگر اهمیت و توجیه پذیری فعالیت های مدیریت مصرف در صنعت برق است.

وی به سابقه احمدی یزدی در بخش مدیریت مصرف صنعت برق اشاره کرد و این انتصاب را پیامی در جهت حضور پررنگ تر بسیج در حوزه مدیریت مصرف برق در تابستان سال آینده دانست.
کردی تصریح کرد: اضافه برظرفیتی که امسال برای مدیریت مصرف برق در فصل پیک دیده شده بود، سال 98 باید سه هزار مگاوات دیگر نیز به ظرفیت مدیریت مصرفی اضافه شود که کار بسیار سنگینی را می طلبد و در این راه می توان از توانایی ها و پتانسیل های بسیج که پیش از این فعالیت‌های خوبی را در این حوزه داشته و با هماهنگی بسیج سایر دستگاه‌ها و ادارات، موثر واقع شده بود، استفاده کرد.

در ادامه این نشست داود طارمی، فرمانده مرکز بسیج وزارت نیرو نیز در سخنانی گفت: کانون‌های بسیج متخصصین شکل گرفته و نیروهای بسیج در مانورهای تخصصی و طرح‌های مدیریت مصرف ورود کرده اند.
وی به عملکرد خوب سردار صحراپور در مدت حضور در سمت فرماندهی بسیج توانیر اشاره کرد و اضافه کرد: فعالیت‌های وی باعث شد تا اعتماد ویژه‌ای نسبت به بسیج در سطح صنعت برق ایجاد شود.
طارمی خاطرنشان کرد: بسیج وزارت نیرو آمادگی دارد تا با هماهنگی بسیجیان سراسر کشور در حوزه مدیریت مصرف به ایفای نقش فعالتری بپردازد.
فرمانده بسیج وزارت نیرو گفت: خوشبختانه در حال برنامه‌ریزی برای ورود بسیج به موضوع انرژی‌های نو هستیم و امیدواریم که در این بخش نیز به صورت موثری عمل و باعث توسعه استفاده از انرژی‌های نو در کشور شویم.
وی همچنین از سابقه احمدی یزدی در بخش مدیریت مصرف نیز به عنوان نقطه مثبتی یاد کرد که می‌تواند در دستیابی به اهداف صنعت برق تاثیرگذار باشد.
همچنین هاشم صحراپور نیز در این مراسم در سخنانی به بیان بخشی از عملکرد بسیج توانیر پرداخت و گفت: در این مدت تمام تلاش خود را برای هماهنگی با حرکت بسیج در راستای اهداف صنعت برق بکار بستم.
وی همچنین حمایت های مدیرعامل توانیر از بسیج را نیز به عنوان یکی از مهمترین عوامل موفقیت بسیج برشمرد و خاطرنشان ساخت: همه ارکان بسیج در صنعت برق آمادگی کمک و دستیابی به اهداف تعیین شده را دارند.
علیرضا احمدی یزدی نیز در این مراسم اظهار امیدواری کرد که بتواند در مسئولیت جدید مثمرثمر باشد.
بر پایه این گزارش در پایان این مراسم با اهدای لوحی از خدمات هاشم صحراپور تقدیر شد.
همچنین حکم انتصاب احمدی یزدی نیز با امضای طارمی، فرمانده بسیج وزارت نیرو به وی اهدا شد. وی سابقه ای طولانی به عنوان معاون دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر دارد. 
کد خبر: 62055
۱۴ شهریور ۱۳۹۷ ۰۰:۲۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.