English
دوشنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۹۹, ۲۱:۴۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

صرفه جویی ۲ هزار مگاواتی مصرف برق

صرفه جویی ۲ هزار مگاواتی مصرف برق
اردکانیان گفت:با مشارکت مردم و مدیریت تقاضا حدود ۲ هزار مگاوات صرفه جویی برق صورت گرفت.

صبا به نقل از باشگاه خبرنگاران، رضا اردکانیان وزیر نیرو در مراسم معرفی طرح های تبصره ۱۹ قانون بودجه ۹۷ به منظور مشارکت بخش خصوصی با اشاره به صرفه جویی مصرف برق در تابستان جاری اظهار کرد:با مشارکت مردم و مدیریت تقاضا روند افزایش مصرف برق که طی سالیانه گذشته هموار به طور میانگین بالای ۵ درصد بود را به کمتر از ۳ درصد رساندیم و حدود ۲ هزار مگاوات صرفه جویی برق نیز صورت گرفت.

وزیر نیرو با اشاره به واگذاری طرح های حوزه آب و برق به بخش خصوصی تصریح کرد:طرح های وسیعی در حوزه آب و برق وجود دارد که امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی هرچه سریعتر آغاز شود.

وی با اشاره به پروژه های وزارت نیرو تصریح کرد:این پروژه‌ها شامل شتاب به رشد و توسعه اقتصادی و افزایش سهم بخش خصوصی، افزایش رقابت، ایجاد اشتغال، توانمندسازی بخش خصوصی و استفاده از توان مالی آنها در وزارت نیرو به عنوان وزارتخانه پیشتاز در این امر معرفی می‌شود.

وزیر نیرو ادامه داد: مراحل مختلف مربوط به آماده کردن و پشت سر گذاشتن 46 طرح در سرفصل برق و انرژی و آب و فاضلاب عرضه خواهد شد که امیدواریم هر چه زودتر شاهد برگزاری آنها باشیم.

اردکانیان افزود:مراسم امضای قرارداد مشارکت اجرای طرح‌های آب و فاضلاب در قالب 23 طرح است که با مشارکت بخش خصوصی انجام می‌شود و امید می‌رود که با اجرای آنها ثمره‌ها مورد رضایت مردم باشد.

وی گفت: وزارت نیرو در قالب سیاست‌های دولت دوازدهم و برنامه ارائه شده به مجلس دوران مدیریت عرضه و تقاضا را در پیش گرفته و در این راستا مرکز اجتماعی آب و انرژی در وزارت نیرو آغاز به کار کرده که پل ارتباطی تولیدکننده و مصرف کننده است و سیاست عمومی دولت در این بخش دنبال می‌شود.

وزیر نیرو افزود: مورد دیگر به رسمیت شناختن ماهیت میان‌بخشی آب است در این دوران در دستور کار همه دستگاه‌ها است یعنی وزارت نیرو تنها دستگاهی نیست که تلقی مدیریت آب را دارد بخش‌های دیگر نیز همکاری نزدیکی دارند.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه سازگاری با کم‌آبی در اسفندماه سال گذشته توضیح داد: این کارگروه به موضوع بررسی آب پرداخته و امیدواریم هر چه زودتر به ثمر بنشیند.

اردکانیان ادامه داد: در این کارگروه وزارتخانه‌های نیرو، کشاورزی، صنعت، وزارت کشور و سازمان‌های برنامه و بودجه و محیط زیست حضور دارند تا برنامه‌ها به مرحله اجرایی برسد.

وی بااشاره به اینکه تابستان سال گذشته یکی از خشک‌ترین سال‌های پنج دهه اخیر را سپری کردیم، خاطرنشان کرد: طی این مدت علاوه بر کمبود آب در زمینه تولید انرژی نیز مشکل داشتیم اما به مدد همکاری سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها موفق شدیم پربازده‌ترین فصل گرم را البته با مشارکت مردم پشت سر بگذاریم به نحوی که موفق شدیم در اوج بار دو هزار مگاوات صرفه‌جویی داشته باشیم درحالی‌که سال‌ها رشد مصرف 5 درصد بود امسال کمتر از 3 درصد افزایش مصرف داشتیم. این موضوع با درنظر گرفتن خاموشی‌های ضروری بود که تحمیل شد.

وزیر نیرو در پایان با بیان اینکه وزارت نیرو به عنوان بدهکار بخش خصوصی برای مشارکت فعالانه این بخش به عنوان یک ضرورت دست فعالان بخش خصوصی را می‌فشارد، گفت: امیدواریم طرح‌های وسیعی که بامشارکت بخش خصوصی اجرا می‌شود به زودی آغاز شود.

کد خبر: 6662972
۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ۱۵:۴۷

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.