English
سه شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۷, ۰۲:۱۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب را توصیه نمی‌کنیم

استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب را توصیه نمی‌کنیم
پوررجب گفت: کیفیت آب در استان تهران بسیار بالا است و دستگاه‌های تصفیه آب کلسیم و منیزیم موجود در آب را از بین می‌برد، بنابراین استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب را توصیه نمی‌کنیم.

صبا به نقل از باشگاه خبرنگاران، رضا پوررجب مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران با اشاره به تفاوت کیفیت آب میان شهر‌ها و روستا‌ها اظهار کرد: منابع تأمین آب در روستا، آب‌های زیر زمینی است و ۳۴۵ چاه برای تأمین آب روستای اطراف تهران در نظر گرفته شده، اما منابع آب شهری از سد‌ها تأمین می‌شود و تفاوت طعم میان آب روستایی و شهری شده به دلیل است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران با اشاره به افزایش کیفیت آب در جنوب استان تهران تصریح کرد: از ۴ سال گذشته با تأمین منابع مالی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و تسویه در مجتمع آبرسانی شهید تهرانی با ظرفیت ۳۵۰۰ متر مکعب با روش نانو فیلتراسیون کیفیت آب در قسمت‌های جنوبی استان تهران افزایش پیدا کرده و فلزات سنگین و مواد مضر آن حذف شده است.

وی افزود: کیفیت آب در استان تهران بسیار بالا است و دستگاه‌های تصفیه آب کلسیم و منیزیم موجود در آب را از بین می‌برد، بنابراین استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب را توصیه نمی‌کنیم.

به گفته وی، روستای گل حصار از توابع شهرستان ری تا پایان سال با روش نانو فیلتراسیون، کیفیت آب آن افزایش می‌یابد.

پورجب در پایان گفت: مصوبه بسیار خوبی برای برداشت ۱۰ میلیون مترمکعب آب در سال از سد ماملو برای تأمین آب در روستا‌های جنوب استان تهران تصویب شده است و امیدواریم مراحل بهره برداری آن تا پایان سال انجام شود.

کد خبر: 6669086
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۰۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.