English
سه شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۷, ۰۳:۱۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر در کشور کند نشده است

توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر در کشور کند نشده است
معاون وزیر نیرو با تاکید بر اینکه توسعه تجدیدپذیرها در کشور ما متوقف و یا کند نشده است، گفت: افزایش ناگهانی نرخ ارز همراه با تحریم‌های ناعادلانه علیه کشور موجب شده است تا جنس توسعه و سرمایه‌گذاری در حوزه تجدیدپذیرها از سرمایه‌های گذاری‌های عمدتا خارجی و مقیاس متوسط به سمت سرمایه‌های داخلی با مقیاس‌های کوچک‌تر، پراکنده‌تر و با تعداد بیشتر تغییر کند.


صبا به نقل از
پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، سیدمحمد صادق‌زاده، با تاکید بر اینکه صنعت برق نیز همچون سایر صنایع از نوسانات ناگهانی بازار ارز آسیب می‌پذیرد، گفت: افزایش ناگهانی نرخ ارز همراه با تحریم‌های ناعادلانه علیه کشور موجب شده است تا سرمایه‌گذاری در حوزه تجدیدپذیرها نیز دچار دگرگونی شود.
وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری در حوزه تجدیدپذیرها متوقف نشده است، بلکه دگرگون شده و نوع سرمایه‌گذاری آن تغییر کرده است. ما پیش از این تعداد قابل توجهی سرمایه‌گذاری خارجی داشته‌ایم که با آوردن سرمایه و مهم‌تر از آن آوردن فناوری و تجربه احداث و بهره‌برداری نیروگاه‌های تجدیدپذیر به کشور ما کمک شایانی را در این بخش کرده‌اند.
رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی عمدتا سرمایه‌های سرگردان داخلی در حوزه تجدیدپذیرهای کشور فعال شده است، عنوان کرد: در حال حاضر ورود سرمایه خارجی به این بخش محدودتر شده و عمدتا سرمایه‌های ایرانی به کار گرفته شده است.
صادق‌‌زاده یادآور شد: در دو سال گذشته، دانش نصب و بهره‌برداری از این نیروگاه‌ها به همراه فناوری آن به کشور منتقل شده است و هم اکنون 11 خط تولید تجهیزات نیروگاه‌های تجدیدپذیر در کشور در حال فعالیت هستند که با توجه به تحریم‌ها و افزایش نرخ ارز، بهره‌وری آن‌ها نیز به شدت افزایش پیدا کرده و مشتریان آن‌ها بسیار بیشتر شده است.
معاون وزیر نیرو تصریح کرد: امروزه تعداد نیروگاه‌های که در کشور ما نصب می‌شود نسبت به دو سال گذشته افزایش پیدا کرده است، اما از نظر ظرفیت هر واحد نیروگاهی کاهش پیدا کرده است بدین ترتیب با استفاده از سرمایه‌های داخلی نیروگاه‌های متعددی با ظرفیت‌های کوچک‌تر و پراکنده‌تر را شاهد هستیم.
وی با تاکید بر اینکه توسعه تجدیدپذیرها در کشور ما متوقف و یا کند نشده است، گفت: افزایش ناگهانی نرخ ارز همراه با تحریم‌های ناعادلانه علیه کشور موجب شده است تا جنس توسعه و سرمایه‌گذاری در حوزه تجدیدپذیرها از سرمایه‌گذاری‌های عمدتا خارجی و مقیاس متوسط به سمت سرمایه‌های داخلی با مقیاس‌های کوچک‌تر، پراکنده‌تر و با تعداد بیشتر تغییر کند.

کد خبر: 66399
۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۵:۵۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.