English
چهارشنبه، ۲ آبان ۱۳۹۷, ۰۹:۲۲
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سود سهام بورس انرژی از طریق سامانه «سجام» توزیع شد

سود سهام بورس انرژی از طریق سامانه «سجام» توزیع شد
برای نخستین بار سود سهام بورس انرژی از طریق اطلاعات سامانه جامع اطلاعات مشتریان «سجام» میان سهامداران این بورس توزیع شد.

صبا به نقل از باشگاه خبرنگاران، اطلاعات بیش از یک هزار سهامدار حقیقی و حقوقی بورس انرژی از سامانه «سجام» استخراج و سود سهام این بورس به حساب آنها واریز شد. این در حالی است که قبل از این مشکلاتی برای دریافت اطلاعات هویتی، ارتباطی و بانکی سهامداران بورس انرژی وجود داشت که این امر باعث شده بود تا سود سهام این شرکت در زمان مقرر به حساب سهامداران پرداخت نشود.

قرار است، در روزهای آینده سود سهام شرکت بورس اوراق بهادار تهران از طریق سامانه «سجام» میان سهامداران این شرکت توزیع شود.

تمام فعالان بازار سرمایه کشور (بازار اوراق بهادارو بورس‌های کالا) اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی مکلفند ظرف ۶ ماه از تاریخ صدور این اطلاعیه با مراجعه به نشانی https://dara.csdiran.com/sejam و با ورود اطلاعات خواسته شده نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام کنند.

ثبت نام در این سامانه جایگزین ارائه تمامی مدارک و اطلاعات ضروری خواهد بود که اشخاص موظفند هنگام دریافت خدمات نسبت به ارائه آنها اقدام کنند. ثبت نام در «سجام» یکبار برای همیشه و یکبار برای تمام ارکان بازار از جمله تشکل‌های خود انتظام، نهادهای مالی، خریداران واحدهای صندوقهای سرمایه گذاری و ناشرانی خواهد بود که در بازار سرمایه اقدام به ارائه خدمات می‌کنند.

ثبت نام کنندگان پس از احراز هویّت، از ارائــه اطلاعات مجدد و مکرر در بازار سرمایه بی نیاز بوده و با یکبار ثبت نام به تمام خدمات بازار سرمایه ایران دسترسی خواهند داشت. نظر به اهمیّت و ضرورت ثبت نام در این سامانه موارد زیر به استحضار تمام سرمایه گذاران و فعالان می‌رسد.

۱ - پس از گذشت ۶ ماه تقویمی از تاریخ صدور این اطلاعیه هیچ شخص حقیقـی و حقـوقـی نمی‌تواند بدون ثبت نام در این سامانه، در بازار سرمایه خدماتی از قبیل خرید و فروش اوراق بهادار و صدور و ابطال واحدهای صندوقهای سرمایه گذاری و غیره را دریافت کند.

۲ - از تاریخ صدور این اطلاعیّه ارائه تمام خدمات به اشخاص حقیقی و حقوقی جدید در بازار سرمایه از جمله صدور کد معاملاتی در تمام بورس‌ها، صدور واحدهای صندوق های سرمایه گذاری، صدور کد سبدگردانی و غیره صرفاً پس از ثبت نام در این سامانه امکان پذیر خواهد بود.

۳ - نحوه مراجعه به دفاتر پیشخوان منتخب جهت احراز هویت ظرف یکماه آینده از طریق صدور اطلاعیّه و ارسال پیامک به استحضار ثبت نام کنندگان خواهد رسید.

کد خبر: 6669588
۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۹:۱۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.