English
سه شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۷, ۰۲:۱۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دستیابی به فناوری آبگیری از دریا و زلال سازی در کشور بومی‌سازی شد

دستیابی به فناوری آبگیری از دریا و زلال سازی در کشور بومی‌سازی شد
معاون فنی یک شرکت فعال در زمینه نمک‌زدایی آب گفت: این شرکت با دستیابی به فناوری آبگیری از دریا به روش شفت و گالری و زلال سازی آن با تکیه بر توان داخلی، توانایی تحویل آب زلال به کارخانه آب شیرین کن با حداقل کدورت 5 واحد (NTU) را داراست.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، علی مدرسی معاون فنی شرکت دژاب و فربال بنا در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب با بیان اینکه طی این فناوری، امکان تامین آب زلال از دریا تا 500 لیتر بر ثانیه فراهم شده است، افزود: این شرکت که از سال گذشته به فناوری زلال سازی آب دریا دست یافته توانسته است پروژه آب شیرین کن بندرکرگان در استان هرمزگان را به مرحله اجرا و بهره برداری برساند.
پیش از این کشورهای اروپایی و آمریکایی، فناوری اجرای پروژه های آبگیری از دریا به روش شفت و گالری را در اختیار داشتند، که به گفته معاون فنی شرکت دژآب و فربال بنا، این شرکت توانسته از سال گذشته به عنوان نخستین و تنها شرکت ایرانی با دستیابی به روش پیش گفته، این فناوری را بومی سازی کند.
مدرسی با بیان اینکه این روش برای اجرا در تمامی شهرها و روستاهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان امکان پذیر است، ادامه داد: در این روش برای احداث یک حلقه شفت با ظرفیت 80 تا 120 لیتر بر ثانیه با توجه به موقعیت جغرافیایی بین 15 تا 20 میلیارد ریال هزینه برآورد می شود که در مقایسه با شرکت های خارجی و دیگر روش های داخلی 80 درصد کاهش هزینه را به همراه دارد.
وی همچنین از توانایی این شرکت در تعبیه ایستگاه های پمپاژ ثقلی فاضلاب با استفاده از سازه های فرو رونده در محیط شهری خبر داد و گفت: در این فناوری که تنها توسط شرکت ما در کشور قابل اجراست، احداث ایستگاه های پمپاژ فاضلاب در محیط های شهری که در آن خطر سپرکوبی وجود دارد، تا عمق 30 متر بدون آسیب به منازل مسکونی و تاسیسات شهری امکان پذیر است.
در این فناوری، تمامی مخاطرات از جمله ریزش و تخریب حذف شده و زمان اجرا در مقایسه با روش های دیگر به نصف کاهش یافته است.

کد خبر: 1843797
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.