English
سه شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۷, ۰۲:۱۷
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مدیریت ریسک و تاب‌­آوری زیرساخت­‌های شهری در اولویت برنامه‌های وزارت نیرو

مدیریت ریسک و تاب‌­آوری زیرساخت­‌های شهری در اولویت برنامه‌های وزارت نیرو
مشاور وزیر نیرو در امور بین الملل و سرپرست مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق در دیدار با نماینده مقیم برنامه اسکان بشر در سازمان ملل با اشاره به نقش وزارت نیرو در تامین شریان های حیاتی شهری (آب و برق و خدمات فاضلاب)، مدیریت ریسک و تاب‌آوری این زیرساخت‌ها را جزو برنامه‌های مهم وزارت نیرو برشمرد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، فرهاد یزدان‌دوست در نشست با سیامک مقدم، نماینده مقیم برنامه اسکان بشر در سازمان ملل متحد (UNHABITAT) با بیان این مطلب که وزارت نیرو مسئول تامین آب و برق کشور است یکی از راهبردهای توسعه و تداوم مدیریت عرضه و تقاضای این نیازهای اساسی جامعه (با محوریت سازگاری با کم‌آبی) را همکاری با تیم‌های کشوری سازمان ملل برشمرد.
وی روابط مناسب با اتحادیه اروپا در این زمینه را مورد تاکید قرار داد و گفت: در نظر گرفتن رویکردهای برنامه اسکان بشر در سازمان ملل در خدمات و فعالیت ها، محوریت مدیریت ریسک و تاب آوری در پشتیبانی صنعتی، مدیریت و حکمرانی خوب آب و برق، رونق انرژی های سبز، تعامل فعال و مستمر با نهادهای مالی بین المللی، استفاده از امکانات صندوق های بین المللی مانند AF، برقراری ارتباط میان شهرهای ایران با نهادهای مرتبط با این برنامه را مورد تاکید است. 
وی با اشاره به سوابق فعالیت برنامه اسکان بشر در زمینه های فوق ابراز امیدواری کرد بعد از این نشست شاهد تسریع، تقویت وافزایش همکاری های دو جانبه وزارت نیرو با هبیتات و برنامه‌ریزی‌های پروژه محور در ایران باشیم.
در ادامه سیامک مقدم، نماینده مقیم برنامه اسکان بشر در سازمان ملل متحد به فعالیت های گسترده و ارتباطات وسیع بین المللی برنامه اسکان بشر در عرصه‌های تاب آوری و ارزیابی جریان های حیاتی شهری، تدوین سیاست ملی شهری، آموزش و آگاهسازی، همکاری با نهادهای  مالی – محیط زیستی و ...، تمایل وزارت نیرو به برقراری ارتباط با تمامی شهرهای دنیا و سابقه همکاری های خوب و مناسب با این وزارتخانه اشاره کرد.
وی ضمن معرفی عرصه‌های فعالیت برنامه اسکان بشر و با تاکید بر نقش تسهیل گری این برنامه در تمامی موارد فوق، از تداوم همکاری با وزارت نیرو در موارد برشمرده شده به ترتیب اولویت، استقبال کرد.

کد خبر: 69622
۱۶ مهر ۱۳۹۷ ۲۳:۵۸

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.