English
سه شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۷, ۰۲:۱۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

اصلاح الگوی کشت و استفاده از روش‌های نوین آبیاری ضرورتی انکارناپذیر است

اصلاح الگوی کشت و استفاده از روش‌های نوین آبیاری ضرورتی انکارناپذیر است
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به محدودیت شدید منابع آب در کشور، خاطرنشان کرد: 90 درصد از منابع آب کشور در بخش کشاورزی مصرف می‌شود و اگر تنها 10 تا بیست درصد از مصرف آب در بخش کشاورزی صرفه‌جویی شود همه دغدغه‌ها در خصوص کمبود منابع آب برطرف خواهد شد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز در پنجمین همایش ملی روز روستا و عشایر با اشاره به تغییرات اقلیمی و مشکل کم آبی در پهنه سرزمینی کشور، اهمیت بهره‌وری هر چه بیشتر از منابع آب و خاک کشور را یادآور شد و افزود: در این شرایط هر کس با هر نیتی از اجرای این گونه طرح‌های حیاتی و اساسی که آینده ایران به آن بستگی دارد جلوگیری کند اقدامی ضد ملی انجام داده است.
وی با اشاره به محدودیت شدید منابع آب در کشور، خاطرنشان کرد: 90 درصد از منابع آب کشور در بخش کشاورزی مصرف می‌شود و اگر تنها 10 تا بیست درصد از مصرف آب در بخش کشاورزی صرفه جویی شود همه دغدغه‌ها در خصوص کمبود منابع آب برطرف خواهد شد.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه حرکت عظیمی در سطح کشور در راستای اصلاح نظام آبیاری به راه افتاده است، گفت: دولت 85 درصد هزینه‌های تبدیل روش‌های سنتی آبیاری به روش‌های نوین را به صورت بلاعوض به کشاورزان پرداخت می‌کند تا این نهضت با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.
جهانگیری با تاکید بر اینکه ساکنین روستاها باید احساس کنند که نیازهای اولیه آنها در روستا وجود دارد و از آب و راه و امکانات آموزشی و بهداشتی مناسب برخوردار هستند، تصریح کرد: فناوری‌های روز نیز یکی از نیازهای امروز جوامع بشری است و امکاناتی نظیر اینترنت جزو خدماتی است که باید بعنوان پیش نیاز هر توسعه‌ای در روستاها وجود داشته باشد.
معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم 14 هزار کیلومتر راه روستایی آسفالت شد و 78 درصد جمعیت روستایی از آب آشامیدنی بهداشتی برخوردار شدند و این در حالی است که در سال 93 در یکی از جلسات شورای عالی آب گزارش داده شد که به 6 هزار روستای کشور از طریق تانکر آبرسانی می‌شود که گزارشی تکان دهنده و دردناک بود و پس از آن دولت یازدهم در این زمینه وارد عمل شد و در سال 95 به اندازه 10 سال پیش از آن آب آشامیدنی بهداشتی به روستاهای کشور رسانده شد.

کد خبر: 72737
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۹:۴۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.