English
سه شنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۷, ۰۸:۰۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

پیگیری "کمتر برق مصرف‌کنید و پول بگیرد" در کمیسیون انرژی مجلس

پیگیری "کمتر برق مصرف‌کنید و پول بگیرد" در کمیسیون انرژی مجلس
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: "کمتر مصرف کنید و پول بگیرید" برای تشویق مشترکان کم مصرف مطرح شده که مورد پیگیری کمیسیون انرژی مجلس قرار خواهد گرفت تا بتوانیم با تعامل با دولت ساختار درستی را برای آن پیاده‌سازی کنیم.

صبا به نقل از تسنیم، حسین امیری خامکانی نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در سی و سومین کنفرانس بین‌المللی برق ایران اظهار داشت: تلاش مستمری در صنعت برق برای عبور از شرایط تابستان شاهد بودیم و در مجموع زیرساخت‌های خوبی در این صنعت داریم که مرهون سال‌ها تلاش متخصصان در این صنعت است.

وی افزود: زیرساخت‌های کشور امروز در منطقه سرآمد است و در بخش برق، برق‌رسانی به روستاهای زیر 10 خانوار را در حال انجام داریم و به عبارتی در حال لکه‌گیری در بخش برق هستیم.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه با وجود تمامی پیشرفت‌ها، صنعت برق هنوز در جایگاه مناسب خود قرار نگرفته، گفت: نقش برق بسیار در جامعه امروز مهم است. به طوریکه قطع برق در یک کلانشهر، به معنای قطع شریان‌های حیاتی شهر است.

امیری خامکانی افزود: امروز همچنین تامین آب شرب مردم نیز به برق وابسته شده و این اهمیت برق را چند برابر کرده است.

وی با بیان اینکه سالانه باید بیش از 5 تا 8 هزار مگاوات افزایش ظرفیت تولید در بخش برق داشته باشیم گفت: متاسفانه در چند سال اخیر هیچ‌گاه به این رقم نرسیده‌ایم و این مسئله موجب شد تا در تابستان سال جاری شاهد بروز قطعی‌های برق باشیم که بجز مردم، صنایع کوچک را نیز تحت تاثیر قرار داد؛ البته نقش کاهش ظرفیت نیروگاههای برق‌آبی را نیز در خاموشی‌های امسال نباید نادیده گرفت.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس افزود: علاوه بر برنامه‌های افزایش ظرفیت تولید باید به بخش مصرف نیز توجه زیادی شود به طوریکه از حدود 8700 ساعت در طول یک سال کمتر از 500 ساعت نیاز به برق بحران می‌شود که اگر بتوانیم با مدیریت مصرف و بهینه‌سازی شرایط مصرف برق از شدت بار در این 500 ساعت بکاهیم می‌توانیم صنعت برق را بهتر و پایدارتر داشته باشیم که در این زمینه هوشمندسازی کنتورها چند سالی است که در دست پیگیری است و امیدواریم زودتر شاهد گسترش آن در کشور باشیم.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: در بخش سیاستگذاری نوع نگاه سیاستمداران باید به سمت حمایت از بخش داخلی برود تا بتوانیم با رفع مشکلات بخش خصوصی داخلی صنعت برق را کارآمدتر کنیم.

کد خبر: 1858841
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۳

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.