English
چهارشنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۷, ۲۱:۲۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تغییر آرایش در بخش برق کشور ضروری است

تغییر آرایش در بخش برق کشور ضروری است
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، بر ورود صنعت برق به منطق تغییر آرایش تاکید کرد و گفت: در زمان کنونی، تغییر آرایش در بخش برق برای تحقق رشد پایدار و تاب‌آور ضروری است.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "همایون حائری" امروز دوشنبه 30 مهرماه در سی و سومین کنفرانس بین المللی برق در پژوهشگاه نیرو گفت: در مواجهه با ابر چالش‌ها، با نزدیک شدن به محدودیت‌ها، باید مسیرمان را تغییر دهیم، زیرا حرکت کردن
در مسیر قبلی، نمی‌تواند مسئله ما را حل کند.
وی با بیان اینکه برای تغییر در این مسیرها 10 شاخص در نظر گرفته‌ایم، افزود: «میزان حمایت موثر از بخش خصوصی و جلب مشارکت آنها و میزان استفاده از توانایی ها و دارایی‌های موجود»، «تغییر آرایش بخش برق» و «انرژی تولیدشده بدون استفاده از سوخت فسیلی» از جمله شاخص‌های مهم در این زمینه است.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی به مدیریت تقاضا و مصرف برای تغییر مناسبات به عنوان یک راهکار منطق تغییر آرایش اشاره کرد و ادامه داد: تعاملات ثروت ساز با مسئولان، بازارسازی، مشارکت بخش خصوصی و خصوصی سازی، باز تعریف مناسبات برق با توسعه ملی و منطقه‌ای و فناوری‌های سازگار با نیازها می‌تواند در این زمینه کارساز باشد. 

وی اقتصاد کشور را متکی بر مواد اولیه دانست و گفت: با توجه به اینکه مواد اولیه را بدون تبدیل به محصول نهایی، به فروش می رسانیم، بهترین صادراتی که می تواند منافع ملی را محقق سازد، برق است.

 

کد خبر: 73015
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۶:۵۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.