English
شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸, ۱۱:۰۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سکان برق کشور در دست افراد باتجربه و پرتوان است

سکان برق کشور در دست افراد باتجربه و پرتوان است
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: متخصصان برق کشور در مقاطع مختلف، توانمندی خود را به نمایش گذاشته‌اند و امروز هم سکان برق کشور در دست افراد باتجربه و پرتوان است.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "حسین امیری خامکانی" پیش از ظهر امروز 30 مهرماه در سی و سومین کنفرانس بین‌المللی برق در پژوهشگاه نیرو افزود: تلاش مستمری در صنعت برق برای عبور از شرایط تابستان شاهد بودیم و زیرساخت‌های خوبی در این صنعت فراهم شده که مرهون سال‌ها تلاش متخصصان در این صنعت است.
وی با تاکید بر اینکه امروزه برق، جزو جدانشدنی زندگی مردم شده است، ادامه داد: آب مورد نیاز بخش شرب، کشاورزی و صنعت یا از اعماق زمین بالا می‌آید، یا از دریا تولید شده و یا می‌بایست پمپاژ شود و این یعنی تولید، انتقال و توزیع آب به‌طور کامل وابسته به برق است و همین موضوع اهمیت برق را چند برابر کرده است.
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نقش برق را در جامعه امروز بسیار مهم دانست و افزود: قطع برق در یک کلانشهر، به معنای قطع شریان‌های حیاتی آن شهر است.
امیری خامکانی با بیان اینکه سالانه باید بیش از 5 تا 8 هزار مگاوات افزایش ظرفیت تولید در بخش برق داشته باشیم، گفت: متاسفانه در چند سال اخیر هیچ‌گاه به این رقم نرسیده‌ایم و این مسئله موجب شد تا در تابستان سال جاری شاهد بروز قطعی‌های برق باشیم که بجز مردم، صنایع کوچک را نیز تحت تاثیر قرار داد؛ البته نقش کاهش ظرفیت نیروگاه‌های برق‌آبی را نیز در خاموشی‌های امسال نباید نادیده گرفت.
وی اظهار کرد: علاوه بر برنامه‌های افزایش ظرفیت تولید باید به بخش مصرف نیز توجه زیادی شود به‌طوری‌که از حدود 8700 ساعت در طول یک سال کمتر از 500 ساعت نیاز به برق بحران می‌شود که اگر بتوانیم با مدیریت مصرف و بهینه‌سازی شرایط مصرف برق از شدت بار در این 500 ساعت بکاهیم می‌توانیم صنعت برق را بهتر و پایدارتر داشته باشیم که در این زمینه هوشمندسازی کنتورها چند سالی است که در دست پیگیری است و امیدواریم زودتر شاهد گسترش آن در کشور باشیم.
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بهتر است در مقوله فرهنگ‌سازی و مدیریت مصرف به‌جای استفاده از عناوین "کم‌مصرف" و "پر‌مصرف"، عناوین "خوش‌مصرف" و "بدمصرف" را به‌کار ببریم، گفت: می‌بایست مردم و مصرف‌کنندگان بر اساس مصرفشان در ساعات شبانه‌روز دسته‌بندی شده و مدیریت مصرف در شبانه‌روز انجام شود.

کد خبر: 73031
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۱۷:۲۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.