English
شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸, ۱۱:۰۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

لزوم نگاه بومی و منطقه‌ای به مفاد آموزشی آب

لزوم نگاه بومی و منطقه‌ای به مفاد آموزشی آب
مدیرکل دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو با تاکید بر لزوم نگاه بومی، منطقه‌ای و متناسب با شرایط جغرافیایی برای مفاد آموزشی مربوط به آب گفت: رویکردهای اقلیمی ما متفاوت و باید آموزش‌ها را متناسب با این موضوع تدوین و بیان کنیم.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، صدیقه ببران در نشست هم اندیشی مدیران روابط عمومی بخش آب و کارگاه شیوه نامه کتاب انسان و محیط زیست که روز چهارشنبه، دوم آبان ماه در شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد با بیان این مطلب افزود: آموزش و ترویج یکی از اقدامات مهم است که باید به آن پرداخته شود و مباحث مربوط به بخش آب نیز در مقاطع پایین تر نیز مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
مدیرکل دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو ادامه داد: آموزش و پرورش باید نگاه جدیدی داشته باشد تا براساس آن مباحث وارد حوزه شناختی – احساسی افراد شده و پس از آن به عنوان رفتار در افراد نهادینه شود.
وی تبدیل کلاس‌های درس تئوری و مبتنی بر حفظ کردن به آموزش‌های عملی را نیازمند تغییر نحوه آموزش عنوان کرد و گفت: ما می‌توانیم موارد کمک آموزشی را با استفاده از تکنولوژی وارد حوزه عملیاتی کنیم و از طرفی با ارتباط دو سویه از معلمان و دانش‌آموزان ایده بگیریم.
ببران با تاکید بر لزوم نگاه بومی و منطقه‌ای به مفاد آموزشی مربوط به آب متناسب با شرایط جغرافیایی گفت: رویکردهای اقلیمی ما متفاوت و ما باید آموزش‌ها را متناسب با این موضوع تدوین و بیان کنیم. علاوه بر آن ما بسیاری از دانش‌های با ارزش سنتی داریم که به فراموشی سپرده شده است.
مدیرکل دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو با اشاره به ظرفیت های بسیج گفت: بسیج یک بدنه پر تعداد است که می‌تواند در ترویج و توزیع آموزش‌ها به ما کمک کند.
وی خاطرنشان کرد: دفتر نمایندگی‌های ولی فقیه و کانون‌های زیرمجموعه آن در دانشگاه‌ها، شهرداری‌ها و صدا و سیما نیز از دیگر ظرفیت‌های مناسب برای ارائه آموزش‌ها به جامعه هدف هستند که لازم است روابط عمومی‌ها در برنامه‌ریزی‌های خود این ظرفیت‌ها را مورد توجه قرار دهند.

کد خبر: 73100
۳ آبان ۱۳۹۷ ۰۰:۱۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.