English
چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹, ۱۸:۴۶
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ایران ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر را 3000 مگاوات افزایش می‌دهد

ایران ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر را 3000 مگاوات افزایش می‌دهد
وزیر نیرو در نشست با هیئت آلمانی گفت: دولت ایران مصمم است تا سال 2021 میلادی حدود 3000 مگاوات به ظرفیت تجدیدپذیرها در کشور اضافه کند.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردکانیان» پیش از ظهر امروز یکشنبه به عنوان مسئول ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری فدرال آلمان و جمهوری اسلامی ایران با "زیگمار گابریل"، وزیر پیشین امور خارجه آلمان و هیئت اقتصادی همراه وی متشکل از سفیر آلمان و مدیران عامل و نمایندگان برخی شرکت‌های کوچک و متوسط آلمانی دیدار کرد.
رضا اردکانیان در این نشست اظهار کرد: این دیدار در شرایط حاضر، از یک سو پیام مثبتی از سوی آلمان به حفظ ظرفیت‌های همکاری اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران قلمداد می شود و از سوی دیگر نقطه روشنی برای همکاری در حوزه برق و انرژی به‌ویژه انرژی‌های تجدیدپذیر و بخش آب و برق محسوب می‌شود.
اردکانیان تصریح کرد: وزارت نیرو و دولت به طور جدی در صدد رفع برخی مشکلات پیش آمده می باشد و ما امیدوار هستیم که همکاری ها در زمینه های مختلف با جدیت دنبال شود.
"زیگمار گابریل" وزیر خارجه سابق آلمان نیز با اشاره به شرایط اقتصادی حاکم در ارتباط با ایران گفت: روابط موجود اقتصادی کنونی، مطابق میل آلمان نیست.
وی افزود: امیدواریم این سفر نقطه عطفی برای پیشرفت و توسعه بیشتر روابط اقتصادی کشورهای ایران و آلمان باشد.
وزیر خارجه سابق آلمان با بیان اینکه به‌رغم سختی‌های موجود در شرایط فعلی، علاقه زیادی برای همکاری بین ایران و آلمان وجود دارد، اطمینان خاطر داد تا موضوع برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آلمان رابا فوریت مورد پیگیری قرار دهد.

 


کد خبر:73429
۲۱ آبان ۱۳۹۷ ۰۰:۲۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.