English
پنج شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹, ۲۰:۳۹
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

فعالیت‌های وزارت نیرو در مناطق مرزی با شتاب بیشتری انجام خواهد شد

فعالیت‌های وزارت نیرو در مناطق مرزی با شتاب بیشتری انجام خواهد شد
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه فعالیت‌های مرتبط با این وزارتخانه در مناطق مرزی با شتاب بیشتری انجام خواهد شد، گفت: وزارت نیرو به عنوان دستگاهی که با دو عرصه مهم آب و انرژی سر و کار دارد، بیشترین توان را برای مناطق مرزی کشور به‌کار می‌گیرد تا سطح توسعه‌یافتگی این مناطق بالاتر برود.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان که در جریان سفر رئیس جمهور به استان آذربایجان‌غربی به عنوان نماینده دولت در شهرستان ماکو حضور پیدا کرده بود در جلسه شورای اداری این شهرستان طی سخنانی این سفر را به منزله توجه دقیق‌تر و عمیق‌تر به زمینه‌های خدمت‌رسانی بیشتر در این نقطه کشور دانست و افزود: هر آنچه که به ما امکان خدمت به مردم را می‌دهد، یک توفیق است؛ بنابراین عرصه توفیق را "مشکل" یا "مسئله" خواندن، کج‌سلیقگی است.
وی ادامه داد: کسانی که در عرصه‌های مرتبط با آب به عنوان یکی از حیاتی ترین منابع زیست محیطی فعالیت دارند، باید به خودشان افتخار کنند.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه مناطق مرزی ویترین کشور محسوب می‌شود و می‌بایست اگر هم در گذشته به هر دلیل کوتاهی‌هایی صورت گرفته، درصدد جبران آن برآییم، گفت: فعالیت‌هایی که به وزارت نیرو ارتباط دارد، قطعا با شتاب بیشتری انجام خواهد شد.
اردکانیان تصریح کرد: تمام تلاش‌ها انجام خواهد شد تا خط 400 کیلوولت خوی، ماکو تا سال 1399 وارد مدار شود. همچنین برای احداث پست 400 کیلوولت آن نیز به سرعت اقدام خواهیم کرد.
وی رسیدگی به وضعیت فاضلاب شهرستان ماکو را از برنامه‌های مهم این وزارتخانه دانست و گفت: دایره بهداشت را اگر به میزان واقعی وسعت دهیم، جمع آوری فاضلاب یکی از موضوعات مهم آن به شمار خواهد آمد.
وزیر نیرو با بیان اینکه بهداشت کشور ایران در مقایسه با میانگین جهانی از وضعیت غرورآمیزی برخوردار است، اضافه کرد: بر اساس آخرین آمار موجود، از هر سه نفر جمعیت کره زمین یک نفر دسترسی به سیستم‌های ابتدایی بهداشتی ندارد.
وی با اشاره به وضعیت نامناسب بهداشت در برخی از نقاط قاره آسیا، افزود: خوشبختانه امروزه حدود 50 درصد جمعیت کشور تحت پوشش سیستم‌های پیشرفته جمع‌آوری تصفیه فاضلاب قرار دارد.
اردکانیان ادامه داد: وزارت نیرو به عنوان عضوی از دولت و دستگاهی که با دو عرصه مهم آب و انرژی سر و کار دارد، بیشترین توان را برای مناطق مرزی کشور به‌کار می‌گیرد تا سطح توسعه‌یافتگی این مناطق بالاتر برود.
وزیر نیرو از به بهره‌برداری رسیدن 40 پروژه بزرگ در زمینه آب و فاضلاب به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سال جاری خبر داد و افزود: دولت در سال‌های اخیر با تایید مقام معظم رهبری رقم قابل توجهی را از منابع عمومی و صندوق توسعه ملی برای طرح‌های توسعه منابع آب و خاک اختصاص داده است.
وی اضافه کرد: در استان آذربایجان غربی در همین زمینه بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان پروژه اجرا شده و در حال اجراست و در تلاشیم تا اعتبارات مناسبی را برای سال آینده تدارک ببینیم تا طرح‌هایی که در سفر امروز آغاز شد، هر چه زودتربه ثمر برسند.

کد خبر:73616
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ۲۱:۰۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.