English
چهارشنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۰۲:۴۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ضرورت خروج ۳ هزارمگاوات نیروگاه حرارتی از مدار

ضرورت خروج ۳ هزارمگاوات نیروگاه حرارتی از مدار
سخنگوی شرکت توانیر گفت: ۳ هزار مگاوات نیروگاه حرارتی فرسوده در کشور با راندمان کمتر از ۱۸ درصد وجود دارد که باید از مدار خارج شود.


صبا به نقل از خبرگزاری صداوسیما، ​محمود رضا حقی فام نبود فاصله قابل قبول بین ظرفیت نصب شده با میزان مصرف برق­ را،­ دلیل بکارگیری این نیروگاه های فرسوده دانست و افزود: در صورت افزایش سرمایه گذاری در صنعت برق و مدیریت مصرف،​ نیازی به استفاده از نیروگاه های راندمان پایین نیست اما درحال حاضر این نیروگاه ها در زمان پیک مصرف در فصل تابستان مورد بهره برداری قرار می گیرند.
وی با اشاره به اینکه در صورت خروج این نیروگاه ها از مدار تجهیزات آنها در نیروگاه های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد گفت: عمر مفید نیروگاه های حرارتی و گازی با توجه به شرایط،­ از 15 تا 35 سال است که عمر3 هزار مگاوات نیروگاه فرسوده فعلی از مدت استاندارد گذشته است.
سخنگوی شرکت توانیر با بیان اینکه بخشی از تجهیزات نیروگاهی دارای تکنولوژی پیشرفته وارداتی است ادامه داد: راندمان قابل قبول برای نیروگاه های فعلی کشور 38 تا 40 درصد است بنابر این با توجه به راندمان پایین نیروگاه های فرسوده اگر توجیه اقتصادی برای بکارگیری آنها وجود نداشته باشد این نیروگاه ها از مدار مصرف خارج خواهند شد.
حقی فام گفت: مصرف سوخت در نیروگاه های فرسوده 2 برابر نیروگاه های دیگر است.
وی گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده در یک ­­زمان مشخص،​ باید راندمان نیروگاه ها ی حرارتی با نصب توربین جدید، تبدیل آنها به نیروگاه های سیکل ترکیبی و نصب نیروگاه های تجدید پذیر به 40 درصد برسد که این کار نیازمند اعتبار قابل توجهی است که فعلا تامین نشده است.

کد خبر:2282236
۳۰ آبان ۱۳۹۷ ۰۰:۰۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.