English
چهارشنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۰۲:۴۵
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مشهد میزبان هشتمین نشست آسیایی G-WADI می‌شود

مشهد میزبان هشتمین نشست آسیایی G-WADI می‌شود
جشنواره ملی فناوری‌های آب و هشتمین نشست آسیایی G-WADI از 19 تا 21 آذرماه جاری با حضور کارشناسان داخلی و بین المللی از هشت کشور در شهر مشهد برگزار می‌شود.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌‌ای خراسان رضوی در نشست خبری با عنوان جشنواره ملی فناوری‌های آب، آب‌های نامتعارف (آب شور و پساب) گفت: با توجه به اینکه مسئله آب، موضوعی جهانی است از این جهت نشست شبکه جهانی اطلاعات مربوط به آب و توسعه در مناطق خشک (G-WDIA) با حضور کارشناسان آب داخلی و بین المللی برگزار خواهد شد و در آن مسائل سازگاری با کم آبی و بحران‌های آب بررسی خواهد شد.
"محمد علایی" با اشاره به تدوین طرح سازگاری با کم آبی افزود: دومین نشستی که در این تاریخ‌ها خواهیم داشت کارگاه بین المللی سازگاری با کم آبی است که در آن طرح‌های تهیه شده سازگاری با کم آبی با کارشناسان خارجی مطرح و تبادل اطلاعات خواهد شد. همچنین در این نشست، نمایشگاه دست‌آوردهای حوزه وزارت نیرو در 40 سال گذشته نیز برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه خراسان رضوی در اقلیم خشک و کم آب قرار دارد، عنوان کرد: برای اینکه بحران‌های آبی تبدیل به چالش‌های سیاسی نشود بایستی راهکارهای خلاقانه و برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشیم.
علایی ادامه داد: باتوجه به مصوبات بسیارخوبی که در کارگروه سازگاری با کم آبی در استان داشته‌ایم، اولویت اصلی ما رساندن کسری مخزن دشت‌های استان تا افق 1405 به صفر است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با اشاره به اینکه در حال حاضر 6 میلیارد مترمکعب از منابع آب تجدید پذیر برداشت می‌شود، عنوان کرد: درحال حاضر بایستی این میزان برداشت به 4.8 میلیارد مترمکعب برسد و تا افق 1405 باید 2.1 میلیارد مترمکعب اضافه برداشت از منابع آبی استان را نیز کاهش دهیم.

کد خبر:73791
۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۷:۰۹

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.