English
سه شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸, ۰۰:۱۸
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تاکید رئیس‌جمهور عراق بر گسترش روابط با ایران در حوزه انرژی

تاکید رئیس‌جمهور عراق بر گسترش روابط با ایران در حوزه انرژی
رییس جمهوری عراق روز پنجشنبه در دیدار وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه با وی، بر اهمیت گسترش روابط در حوزه انرژی با ایران تاکید کرد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «برهم صالح» در این دیدار که وزیر برق عراق و سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز حضور داشتند، گفت: توسعه روابط در همه زمینه ها به ویژه در بخش انرژی و آب به نحوی که باعث ارتقای همکاری ها بین دو کشور شود، حائز اهمیت است.
صالح در بخش دیگری از این جلسه تاکید کرد: همه کشورهای منطقه در خصوص تثبیت اصول صلح و ثبات مسئولیت بزرگی بر عهده دارند.
به گفته وی، کشورهای همسایه مسئولیت بزرگی دارند که با تقویت پایه های صلح و ثبات از طریق گفتگوهای جدی و همکاری های مشترک، باعث اعتمادسازی بیشتر در راستای منافع ملت های منطقه شوند.
«رضا اردکانیان» وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار، بر تمایل جمهوری اسلامی ایران به گسترش همکاری ها با عراق در همه زمینه ها از جمله بخش برق، انرژی و آب و بهره برداری از آنها در حوزه های تولید، تجهیز و آموزش نیروهای متخصص و تبادل تجارب تاکید کرد.
وزیر نیرو از دیروز چهارشنبه به دعوت رسمی وزیر برق عراق با هدف گسترش همکاری ها و امضای یادداشت تفاهم مشترک در حوزه نیرو وارد بغداد شده و این یادداشت تفاهم بعد از ظهر امروز پنجشنبه به امضای دو وزیر رسید.
اردکانیان در این سفر دو روزه علاوه بر دیدار و رایزنی با وزیر برق عراق با نخست وزیر، وزیر مسکن، عمران و شهرداری و معاون نخست وزیر عراق در امور انرژی نیز دیدار و گفتگو کرده است.

کد خبر: 74567
۸ دی ۱۳۹۷ ۱۶:۱۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.