English
دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸, ۲۱:۳۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بازدید رئیس جمهور از مرکز ملی راهبری شبکه برق کشور/روحانی: در اداره آب باید مبنا را خشکسالی گذاشت

بازدید رئیس جمهور از مرکز ملی راهبری شبکه برق کشور/روحانی: در اداره آب باید مبنا را خشکسالی گذاشت
رئیس جمهور صبح دوشنبه با حضور در وزارت نیرو از مرکز ملی راهبری شبکه برق کشور (دیسپاچینگ مرکزی) بازدید کرد.


صبا به نقل از تسنیم، حسن روحانی در این بازدید، با توضیح اردکانیان وزیر نیرو و متخصصان و مدیران وزارت نیرو و صنعت برق کشور در جریان روند اقدامات و فعالیت‌های این مرکز در کنترل و توزیع برق مورد نیاز کشور قرار گرفت.

در این بازدید برنامه وزارت نیرو در راستای تامین برق مطمئن و پایدار کشور در اوج بار سال 98 و الزامات آن شامل پیش بینی تراز تولید و مصرف در پیک سال 98، برنامه راه‌اندازی واحدهای نیروگاه‌های حرارتی، برنامه افزایش ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی، تجدید پذیر و برقابی، طرح‌های اولویت دار شبکه انتقال برق کشور، برنامه‌های مدیریت مصرف، الزامات تحقق برنامه‌های پیک مصرف سال 98 کشور و قرار گرفتن تجهیزات صنعت برق در زمره کالاهای اساسی، برای رئیس جمهور تشریح شد.

روحانی همچنین از نمایشگاه دستاوردهای مدیریت منابع آب ایران بازدید کرد.

رئیس جمهور همچنین در نشستی با وزیر، معاونان و مدیران وزارت نیرو  آب و برق را دو نیاز زیر ساختی و حیاتی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت تامین آب و برق، برای امنیت و آرامش خاطر مردم اظهار داشت: مصرف صحیح و اسراف نکردن آب، عمل صالح و بد و بی رویه مصرف کردن آب و برق، مصداق عمل منکر است و رسانه ها در زمینه مصرف صحیح آب و برق باید فرهنگ سازی کنند.

روحانی آب و برق را جزئی از امنیت کشور دانست و تصریح کرد: آب و برق، امنیت و آرامش مردم را به وجود می آورد. علاوه براینکه ادامه حیات به آب وابسته است، برق هم از نیاز های ضروری انسان است.

روحانی  با بیان روایتی از دقت رهبر معظم انقلاب در مصرف صحیح برق ، تصریح کرد: مبنای اداره منابع آبی کشور را باید بر پایه ادامه خشکسالی گذاشت و مهمترین قدم؛ به حداقل رساندن هدر رفت منابع آبی و برقی است.

رئیس جمهور با بیان اینکه با باروری ابرها مشکل را حل می‌کنیم خیلی به ذهن نمی‌چسبد، گفت: خیلی سال پیش فکر می‌کنم 42-43 شاه میگفت مشکل آب داریم و با بارور کردن ابرها مشکل را حل می‌کنیم.

وی با اشاره به سفر سال های گذشته خود به کشور انگلیس و خاطره ای از قطع برق در این کشور گفت: در بدو ورود به این کشور مشاهده کردم که برق کل لندن قطع شده است و احیای آن تقریبا از بعد از ظهر تا صبح روز بعد، زمان برد. ­پس این مشکلات به هر حال در هرکشوری پیش می آید. همکاران شما به ما گفتند؛ پانزده سال است در ایران چنین حادثه ای نداشته ایم. جای تشکر و تقدیر از همه دست اندرکاران صنعت برقی در سراسر کشور است. حفظ شبکه های برق، پست های برق و خطوط صدها کیلومتری نقل و انتقال در داخل و صادرات و واردات برق، کار آسانی نیست و کاری بسیار بزرگ و پیچیده است.

رئیس جمهور ادامه داد: در کنار برق، آب اهمیت بیشتری دارد. سال 97 نزدیک بود به مشکلاتی بزرگ در زمینه برق و آب برسیم. زمانی نیز دوران وزارت آقای مهندس چیت چیان، ایشان در مقطعی در دولت یازدهم گفت که اگر انتقال آب و وصل شدن سد ماملو به شرق تهران انجام نشود، درتابستان، ناچاریم آب را جیره بندی کنیم. البته دولت در این خصوص اقدامات سریعی انجام داد. تلاش بسیار زیادی شد و این اتصال صورت گرفت.

وی با اشاره به برخی پیش بینی ها در خصوص تراز تولید و مصرف افزود: پیش بینی شده بود که تراز ما مثبت نخواهد بود. در بعضی فصل ها ممکن است تراز مثبت باشد. در فصل زمستان تراز برق مثبت است و در تابستان با مشکل مواجه می شود. در آب نیز چنین اتفاقی در فصل های مختلف ممکن است رخ دهد.

کد خبر: 1911927
۱۰ دی ۱۳۹۷ ۱۹:۳۰

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.