English
دوشنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸, ۲۲:۰۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ساحل خلیج فارس مزیت اساسی برای حل مشکل آب جنوب کشور است

ساحل خلیج فارس مزیت اساسی برای حل مشکل آب جنوب کشور است
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: ساحل طولانی خلیج فارس در جنوب کشور مزیت اساسی برای برطرف کردن مشکل کم آبی در این منطقه است.

صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، مسعود خشایی در آیین تکریم و معارفه مدیران عامل شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان بوشهر، گفت: با توجه به کمبودهایی که در زمینه آب در استان بوشهر و دیگر استان‌های جنوبی وجود دارد، یکی از اقدام‌های موثر برای حل این مشکل، احداث آب شیرین کن است.
وی ادامه داد: در این ارتباط در استان بوشهر هم اکنون سه آب شیرین کن با ظرفیت 20 تا 25 هزار مترمکعب در حال بهره برداری است و سه آب شیرین کن نیز با ظرفیت 50 هزار مترمکعب در دست ساخت است. همچنین سه آب شیرین کن نیز با ظرفیتی حدود 30 هزار مترمکعب فراخوان شده است.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور یادآور شد: این 9 آب شیرین کن در شهرهای بوشهر، کنگان، سعد آباد، برازجان، عسلویه، آبپخش و دلوار مستقر شده‌اند و انتظار می‌رود با رویکرد حمایتی دولت با احدث این آب شیرین کن‌ها بخشی از مشکلات تامین آب شرب استان بوشهر حل شود.
خشایی افزود: در حوزه آب و فاضلاب روستایی نیز یکی از اقدامات خوب در سنوات گذشته استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به روستاها است که در این ارتباط عملیات اجرایی 12 مجتمع آبرسانی استان بوشهر آغاز شده که از این تعداد ساخت چهار مجتمع به اتمام رسیده است.
وی تاکید کرد: هشت مجتمع آبرسانی در دست احداث استان بوشهر نیز در آینده نزدیک 186 روستا را زیر پوشش قرار می‌دهد که در این پروژه‌ها تا پایان سال گذشته 680 میلیارد ریال هزینه شده و در سال جاری نیز 120 میلیارد اعتبار برای آن هزینه می‌شود.
گفتنی است عبدالحمید حمزه پور و روح الله طاهریان پور به ترتیب به عنوان مدیران عامل شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان بوشهر معرفی شدند.
همچنین از کیقباد یاکیده و محمد پوریوسفی به عنوان مدیرعامل و سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری و مسعود نصوری مدیرعامل سابق شرکت آب و فاضلاب روستایی استان بوشهر تجلیل شد.

کد خبر: 74747
۱۲ دی ۱۳۹۷ ۰۱:۰۲

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.