English
سه شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸, ۰۸:۲۴
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دولت پشتیبان ارتقای بهره‌وری آب در وزارتخانه‌های کشاورزی و نیرو است

دولت پشتیبان ارتقای بهره‌وری آب در وزارتخانه‌های کشاورزی و نیرو است
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه صدور مجوزهای نادرست ذخایر آب زیرمینی را با افت شدید مواجه کرده است، گفت: با مجوزهای نادرستی که صادر شده آب‌های زیرزمینی کشور با افت شدیدی مواجه شده‌اند.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه صدور مجوزهای نادرست ذخایر آب زیرمینی را 
با افت شدید مواجه کرده است، گفت: امروزه در برخی از حوزه‌ها بویژه حوزه آب، با مواردی مواجه هستیم که از قبل، پیش‌خور شده است و با مجوزهای نادرستی که صادر شده آب‌های زیرزمینی با افت شدیدی مواجه شده است، به نحوی که اگر در جایی با 30 متر به آب دسترسی پیدا می‌شد امروز در همان مکان باید چاه 300 متری حفر شود.
روحانی با تأکید بر اینکه باید شرایط مساعد را برای کشورمان مهیا سازیم، گفت: اگر چه در زمین کشاورزی و آب محدودیت داریم، اما توانمندی فکری ایرانیان و علم و طراحی‌های جوانان عزیزمان، نامحدود است که با این توانمندی می‌توانیم آثار دو محدودیت قبلی را کاهش دهیم.
رئیس جمهور با تأکید بر لزوم وجود ارتباط بین دانشگاه و تولید در همه عرصه‌ها، گفت: دانشگاه باید کاملاً به بخش کشاورزی متصل باشد و با توجه به اینکه در بخش زمین کشاورزی و آب با محدودیت‌هایی مواجه هستیم، بتوانیم با ابتکارات علمی و استفاده از فناوری‌های نو بهره‌وری را افزایش دهیم.
وی در ادامه، حفاظت از آب، خاک، جنگل‌ها و مراتع را از وظایف بسیار مهم دولت و مردم عنوان کرد و افزود: با از بین رفتن مراتع، خاک هم از بین می‌رود و نباید اجازه دهیم که با کشت نادرست و استفاده از سموم و کودهای غیر استاندارد و اضافه و حتی آب اضافه، خاک از بین برود.
روحانی با تاکید بر اینکه دولت پشتیبان ارتقای بهره‌وری آب در وزارتخانه‌های کشاورزی و نیرو است، ادامه داد: باید برای کاهش مصرف آب تلاش کنیم و در زمینه آب کشاورزی نیز با استفاده از سیستم‌های آبیاری قطره‌ای و کشت گلخانه‌ای، هم کیفیت تولید محصولات و هم میزان تولید را افزایش دهیم.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه جلوگیری از تبخیر آب‌های سطحی با فناوری‌های نوین امکانپذیر است، گفت: با وجود افرایش سالانه جمعیت و نیازهای غذایی، با محدودیت‌های آبی و خاکی مواجه‌ایم.

کد خبر: 74916
۱۸ دی ۱۳۹۷ ۰۲:۰۵

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.