English
جمعه، ۱ شهریور ۱۳۹۸, ۰۹:۲۳
به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

احداث سد و نیروگاه برق‌آبی در کشور تانزانیا توسط یک شرکت ایرانی

احداث سد و نیروگاه برق‌آبی در کشور تانزانیا توسط یک شرکت ایرانی
شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس طی یک مناقصه بین‌المللی به عنوان مجری طرح احداث یک سد و نیروگاه برق‌آبی در کشور تانزانیا انتخاب شد.


صبا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس، با حضور در یکی از مناقصه‌های بین‌المللی با حضور شرکت‌های صاحب نام بین‌المللی، به عنوان مشاور یک پروژه‌ی عظیم سد و نیروگاه برق‌آبی در کشور تانزانیا، برگزیده شود.
بر اساس این گزارش سد و نیروگاه عظیم روفیجی تانزانیا، به عنوان بزرگ‌ترین پروژه صنعت آب این کشور، از نوع بتنی غلطکی با ارتفاع 132 متر و با مساحت مخزن 1475 کیلومترمربع و همچنین، ظرفیت مخزنی بیش از 35 میلیارد مترمکعب، ظرفیتی معادل 6 برابر مخزن سد کرخه (بزرگ‌ترین مخزن در سدهای کشور) را داراست.
نیروگاه این سد با ظرفیت کل 2115 مگاوات و تولید سالانه‌ انرژی 6153 گیگاوات ساعت کلان‌ترین پروژه‌ سد و تولید برق‌آبی در منطقه‌ی شرق قاره آفریقا محسوب می‌شود. هزینه‌ ساخت این پروژه‌ عظیم، 40 درصد از بودجه‌ عمرانی کشور تانزانیا در سال مالی 19-2018 را به خود اختصاص خواهد داد.
به گزارش بانک توسعه آفریقا، ظرفیت برق‌آبی تانزانیا در سال 2016، معادل 562 گیگاوات ساعت در سال بوده است که معادل 42 درصد برق مصرفی این کشور است.
لازم به ذکر است که شرکت مهاب قدس در این رقابت در ارزیابی‌های فنی و مالی از دیگر رقبای جهانی خود همچون شرکت الکتروکنسالت ایتالیا، اسموک استرالیا و ... پیشی گرفت و به عنوان شرکت اول این ارزیابی انتخاب شد.

کد خبر: 75451
۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۸:۵۴

نظرات کاربران (مسئولیت درج شماره تماس در صورت ایجاد مزاحمت تلفنی، با کاربر است.لطفا دقت فرمائید)


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 10000  

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی صنایع آب، برق، نفت و انرژی می‌باشد.